Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Nagrodzeni za pracę dla Lesznaniedziela, 17 stycznia 2016, Leszno24.pl

Mszą świętą w intencji miasta i jego mieszkańców rozpoczęły się niedzielne uroczystości 96. rocznicy powrotu Leszna do granic niepodległej Polski. Potem wręczono tytuły Zasłużonych i Honorowych Obywateli Leszna, a także nagrody za działalności sportową, kulturalną i w organizacjach pozarządowych. O godz. 14 zapraszamy do MBWA i ratusza, a o 16 na Rynek!

Msza odprawiona została w Bazylice Mniejszej. Podczas nabożeństwa modlono się za Leszno i mieszkańców Leszna, odśpiewano "Rotę" i "Boże coś Polskę". Potem wszyscy przeszli na plac Kościuszki pod Pomnik Wdzięczności, gdzie władze miasta i delegacje złożyły kwiaty.

Przed południem prezydent i przewodniczący Rady Miejskiej byli gospodarzami spotkania w ratuszu. Podczas niego wręczono najcenniejsze lokalne tytuły przyznawane przez władze samorządowe.

Honorowe Obywatelstwo Leszna dostali: przedsiębiorca Piotr Mądry i pośmiertnie ksiądz prałat Konrad Kaczmarek.

Zasłużonymi dla Miasta Leszna zostali: pośmiertnie Zbigniew Białas oraz Krystyna Tomaszewska, Janina Tonicka, Aeroklub Leszczyński i Chór Miejski Chopin.

Prezydent Leszna przyznał nagrody:

Za działalność społeczną - otrzymali je: Adela Dankowska, Ewa Prawicka-Linke, Cecylia Pudlicka, Waldemar Chwalczuk, st.chor.sztab. Jarosław Kozieradzki, st.ogn. Tomasz Musiał, Krzysztof Ptak, podinsp. Jerzy Ratajczak, st.chor.sztab. Grzegorz Tomczyk.

Za działalność kulturalną - odebrali je: Katarzyża Czyżak, Wioletta Grochowiak, Barbara Kaczmarek, Romana Olejnik, Wojciech Ejsmondt, gen. dyw. Jarosław Mika, Miron Urbaniak, Mariusz Zakrzewski.

Za otwartość na drugiego człowieka i działalność w organizacjach pozarządowych - wyróżnienia dostali: Ewa Gałka, Marzena Majer, Ewa Tschich, Maria Szwarc i Marek Śmigaj.

Poza tym listy gratulacyjne prezydent wręczył: Towarzystwu Gimnastycznemu Sokół, Wojciechowi Szygule i Damianowi Szymczakowi.

W uroczystościach wziął udział wiceminister i poseł PiS Jan Dziedziczak. Prezydent Łukasz Borowiak wniósł toast za pomyślność Leszna i jego mieszkańców.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)