Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Dożynki Powiatu Pleszewskiego w Broniszewicachniedziela, 7 września 2014, Pleszew.naszemiasto.pl

Poseł Jan Dziedziczak był gościem na Święcie Plonów Powiatu Pleszewskiego w gminie Czermin. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Broniszewicach. Później w korowodzie wszyscy przeszli na plac przy szkole.

Na placu przy Zespole Szkół Publicznych rozpoczęła się dalsza część obrzędowa, którą poprowadziła Kapela Ludowa z Żegocina i Zespół Folklorystyczny “Żegocinianie”. Wójt gminy Czermin Sławomir Spychaj podziękował za trudną pracę rolnikom, która jak zaznaczył stanowiła sens niedzielnej uroczystości. - W tym roku plony rolników z Wielkopolski i Powiatu Pleszewskiego są powodem do radości, ale niestety powodem do radości nie są ceny oraz działania za naszą wschodnią granicą - mówił wójt gminy Czermin.

List do uczestników dożynek przesłał również ksiądz biskup Andrzej Dziuba - urodzony w Wieczynie - w którym pisał, że Święto Plonów jest wyrazem dziękczynienia Bogu za dary jakimi nas obdarza.

Zaskoczeniem była przemowa, a raczej jej brak starosty pleszewskiego Michała Karalusa, który nie powiedział ani słowa o sukcesach powiatu. Podziękował jedynie rolnikom za ciężką i nisko opłacaną pracę. - Mam przygotowanie wystąpienie, ale nie chcę go czytać - zaskoczył wszystkich i przywołał jedynie dwa symbole świadczące o przywiązaniu rolnika do tradycji i rodziny i ziemi, a następnie zaintonował pieśń o jednym z najważniejszych narzędzi jakim rolnik posługiwał się w Wielkopolsce. - “Pługu mój drogi, pługu mój stary...”

Starostowie dożynek - Katarzyna Grześkowiak i Dariusz Dobrychłop wraz z asystentami przekazali chleb dożynkowy na ręce gospodarzy uroczystości: wójta Sławomira Spychaja i starosty pleszewskiego Michała Karalusa.

Galeria

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)