Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

50-lecie Zespołu Szkół Technicznych w Leszniepiątek, 2 października 2015, Elka.pl

Owacje dla Alojzego Koniora

Zespół Szkół Technicznych w Lesznie obchodzi dziś 50-lecie istnienia. Podczas uroczystej akademii szkole wręczono tytuł Zasłużonej dla Miasta Leszna. Największe owacje zebrał wieloletni dyrektor Alojzy Konior, od którego szkoła nosi swoje nieformalne imię.

Oficjalnym patronem Zespołu Szkół Technicznych jest co prawda 55 Poznański Pułk Piechoty, ale do dziś uczniowie i absolwenci mówią o swojej szkole „Konior” - od nazwiska pierwszego i wieloletniego dyrektora Alojzego Koniora. Właśnie on zebrał też największe oklaski podczas uroczystości jubileuszowej. -To był wspaniały dyrektor z wielkim autorytetem, kiedy szedł korytarzem staliśmy prosto jak struny - wspomina Józef Dworakowski, były prezes Unii Leszno. Był on jednym z wielu absolwentów, którzy wzięli udział w akademii. Podczas niej szkole oficjalnie wręczono tytuł Zasłużonej dla Miasta Leszna, nadany przez Radę Miejską. -Powodów do nadania tytułu jest mnóstwo, jednym z nich jest to, że tu właśnie rodziła się nasza wolność - mówił przewodniczący rady Sławomir Szczot, również absolwent ZST. Wyraźnie wzruszony wspominał początek lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy do niej uczęszczał - czasy początków Solidarności i oporu, jaki uczniowie i nauczyciele stawiali komunistycznym władzom.

Akademia była uroczystą częścią obchodów 50-lecia. Mniej formalne spotkanie zaplanowane jest na popołudnie - podczas niego ze Stadionu Smoczyka wystartować ma balon z kolejną edycją Poczty Balonowej, zorganizowanej przez filatelistów specjalnie na jubileusz.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)