Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Zdradzili wyborców?poniedziałek, 14 stycznia 2008, Elka.pl

Leszno. Posłowie Platformy Obywatelskiej z ziemi leszczyńskiej głosują przeciwko rozwiązaniom korzystnym dla naszego regionu – poinformował dziennikarzy poseł PiS Jan Dziedziczak. Jako przykłady na poparcie tej tezy poseł podał wyniki z głosowań w Sejmie nad poprawkami dającymi pieniądze regionowi. Nie poprał ich nawet Wojciech Ziemniak, ściśle kojarzony z regionem.
Chodzi o dwa głosowania nad dwoma poprawkami do budżetu państwa, dającymi korzyści inwestycjom na ziemi leszczyńskiej. Pierwsza poprawka mówiła o półtora miliona złotych na modernizację Stadionu Smoczyka. Poprawka oczywiście przepadła – przeciwko zagłosowali parlamentarzyści PO i PSL. Także posłowie ziemi leszczyńskiej nie poparli tych pieniędzy – mówi Jan Dziedziczak i prezentuje wydruki. Rzeczywiście, przeciwko są Witold Sitarz, Jarosław Urbaniak i Maciej Orzechowski z kaliskiego. Wojciech Ziemniak, przedstawiający się jako leszczynianin nie głosował w ogóle. Rafał Grupiński, lider listy PO w głosowaniu także nie wziął udziału.
Grupińskiego nie było też na głosowaniu drugiej poprawki, dającej milion złotych na obwodnicę Gostynia. Tu Wojciech Ziemniak był przeciwny, podobnie jak Sitarz, Urbaniak i Orzechowski.
Poprawek nie poparli też posłowie PSL z okręgu kalisko-leszczyńskiego Andrzej Grzyb i Józef Racki. Na głosowaniu dotyczącym stadionu nie byli obecni, w przypadku obwodnicy Gostynia Grzyb się wstrzymał, a Racki był przeciwny. Dodać należy, że za oboma poprawkami byli posłowie PiS Jan Dziedziczak, Adam Rogacki i Andrzej Dera a także Leszek Aleksandrzak i Wiesław Szczepański z LiDu.
Jestem zdumiony zwłaszcza postawą posła Ziemniaka – mówi Jan Dziedziczak. Zdaniem posła PiSu można było w głosowaniach nad sprawami swojego regionu złamać dyscyplinę – dowiódł tego Jarosław Urbaniak z PO, który wbrew stanowisku rządu, jako jedyny z partii głosował za pieniędzmi na budowę drogi w Ostrowie, gdzie mieszka oraz na budowę zbiornika w Wielowsi Klasztornej w powiecie ostrowskim.
Obowiązywała dyscyplina klubowa – tłumaczy swoje głosowania poseł Wojciech Ziemniak – poza tym Stadion Smoczyka jest już objęty finansowaniem rządowym. Ziemniak tłumaczy też, że poprawki opozycji zawsze obliczone są na poklask społeczny i nie mają szans powodzenia. Budżet nie jest z gumy i trzeba być rozsądnym – mówi poseł PO. Głosowanie przeciwko pieniądzom na obwodnicę Gostynia Ziemniak tłumaczy bardzo słabym zaawansowaniem tej inwestycji.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)