Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Wiceminister spraw zagranicznych: Polska jest atakowana za sukcesy gospodarczewtorek, 31 października 2017, Polskie Radio

W posiedzeniu, udział wzięli m.in. przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Historycznego, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Polski, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Ośrodka KARTA. Idea wyróżniania przez Ministra Spraw Zagranicznych naukowców, szczególnie badaczy zagranicznych, służy upowszechnianiu wiedzy historycznej na temat Polski w innych państwach. Promowanie badań nad historią Polski powinno poszerzyć wiedzę społeczeństw naszych sąsiadów i partnerów, ułatwić obopólne zrozumienie i przeciwdziałać powstawaniu stereotypów i „wadliwych kodów pamięci”. Pierwsza edycja Konkursu zostanie rozstrzygnięta w listopadzie tego roku.

- Najlepszą reakcją na sprawę krzyża we Francji i pomnika Jana Pawła II była reakcją premier Beaty Szydło, która zaprosiła ten pomnik do Polski. To był wspaniały gest polityczny, który odbił się szerokim echem w całej Europie – zaznaczył Jan Dziedziczak. - Czy wyobrażamy sobie, by z jakiegoś pomnika władze usuwały Gwiazdę Dawida, Półksiężyc czy inne symbole islamu? Nie wyobrażamy sobie tego i bardzo dobrze, bo religia jest czymś bardzo pozytywnym – dodał. Zdaniem Dziedziczaka, mamy do czynienia z paradoksem. - Polska oskarżana jest o sceptyczne nastawienie do Unii Europejskiej, co jest nieprawdą. Jesteśmy najbliżej wizji ojców założycieli. To inni od niej odeszli – stwierdził. W opinii gościa Polska jest atakowana także za sukcesy gospodarcze. - Skala inwestycji w Polsce i innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone czy Chiny, znacząco się zwiększyła. To budzi niepokój starych gospodarek, które widzą, że stają się coraz mniej konkurencyjne – zauważył. Dziedziczak odniósł się także do kwestii wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Sprawę wraku Tu-154, wyjaśnienia śledztwa i wreszcie upamiętnienia, czyli pomnika, wciąż podnosimy ze stroną rosyjską. Kwestia ta była podnoszona na kilku czy kilkunastu spotkaniach na bardzo wysokim szczeblu – szczeblu ministerialnym. Bardzo nam na tym zależy. To też jest papierek lakmusowy naszych relacji z Rosją – zaznaczył. - Jeśli ktoś jest niewinny to nic nie ukrywa, jeżeli ktoś coś ukrywa to ma coś do ukrycia. My z tej sprawy nie zrezygnujemy - podsumował Wiceminister spraw zagranicznych skomentował także doniesienia na temat rekonstrukcji rządu. Naszym szefem, szefem polskiej dyplomacji jest Witold Waszczykowski, osoba o bardzo dużym doświadczeniu, która łączy dwie cechy – cechy doświadczonego dyplomaty i polityka. Pracujemy, a co będzie - to już decyzja pani premier i władz partii. Naszym obowiązkiem jest ciężka praca dla Polski i na tym się skupiamy – podsumował. Więcej w całej rozmowie. Gospodarzem audycji była Dorota Kania.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)