Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Wiceminister spraw zagranicznych o relacjach Polska-Izraelwtorek, 20 lutego 2018, Polskie Radio 24

- Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się osiągnąć pełne porozumienie z Izraelem. Nasze kraje ze sobą współpracują. Polska jest najbliższym partnerem Izraela w Unii Europejskiej, w Europie – powiedział w audycji 24 Pytania wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak. Odniósł się także do zespołu powołanego przez stronę polską w celu prowadzenia dialogu ze stroną izraelską.

Jak stwierdził Jan Dziedziczak, Polska wielokrotnie jako jedyna w Unii Europejskiej opowiadała się za Izraelem. - Polska jest fenomenem. Nie mamy czołgów i żołnierzy przed synagogami w naszym kraju. W Polsce Żydzi są bezpieczni - tłumaczył.

Wyjaśnił, że Polska powołała zespół do prowadzenia dialogu z Izraelem. - Trzeba odłożyć emocje na bok i usiąść do rozmowy. Jesteśmy na to gotowi. Nasz zespół jest znakomicie przygotowany. Na jego czele stoi wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Czekamy aż strona izraelska powoła swój zespół – mówił.

Zdaniem Dziedziczaka, spór na linii Polska-Izrael związany jest z sytuacją polityczną w Izraelu. - Widzimy ataki opozycji, rywalizacje między partiami. Nie możemy jednak zaakceptować tego, by ofiarą tej sytuacji padła Polska. Będziemy walczyć o dobre imię Polski. Rozmowy, szczery dialog są konieczne – przekonywał.

Skomentował także ubiegłotygodniowe rozmowy wicepremierów Polski i Ukrainy Piotra Glińskiego i Pawło Rozenki, podczas których strona ukraińska nie podjęła decyzji dotyczącej zniesienia zakazu polskich ekshumacji na terytorium Ukrainy.

- Nasze ostatnie rozmowy z Ukrainą były rozczarowujące. Liczymy, że Ukraińcy z dobrą wolą usiądą do rozmów. Szacunek do zmarłych to element naszego europejskiego, chrześcijańskiego dziedzictwa. Cmentarz to w Polsce miejsce święte. Zmarli mają prawo do spokojnego spoczynku. Nie da się wytłumaczyć, dlaczego strona ukraińska podważa ten chrześcijański fundament naszej cywilizacji – oznajmił Dziedziczak.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)