Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Ważne! Dziedziczak: Samozwańcze organizacje ocalałych z Holocaustu chętnie przytuliłyby pieniądze. Dla nas sprawa jest zamkniętaśroda, 7 sierpnia 2019, wPolityce.pl

Wydaje mi się, że w USA powstały samozwańcze organizacje NGO ocalałych z Holocaustu - one chętnie by przytuliły pieniądze, które zostały po tych, którzy zginęli, ale te organizacje nie mają nic wspólnego z ofiarami— powiedział Jan Dziedziczak na antenie PR24.

Były wiceszef MSZ odpowiedział w ten sposób na żądania Światowej Organizacji Restytucji Mienia Pożydowskiego, która domaga się od Polski rekompensaty za mienie pozostawione w Polsce po Holocauście.

Polska podpisała z USA w latach 60. umowę, która zamyka kwestię roszczeń i mienia bezspadkowego. Jeśli jakiś obywatel ma tego typu roszczenia, zwraca się do do swojego kraju, do USA. Dla nas sprawa jest zamknięta. Rząd PRL wypłacił duże pieniądze — stwierdził Dziedziczak.

Nie do Polski należy kierować roszczenia w sprawie mienia bezspadkowego. My byliśmy ofiarą II wojny światowej. Walczyliśmy z niemieckimi nazistami. O roszczenia proszę się zwracać do sprawców — dodał.

W kontekście tej sprawy odniósł się też do zbliżającej się wizyty prezydenta Trumpa w Polsce.

Nie spodziewamy się tego, że Donald Trump poruszy kwestię roszczeń, podczas swojej wizyty w Polsce. Uważam, że administracja prezydenta USA patrzy na te sprawy realistycznie - bardzo podobnie do rządu polskiego — powiedział Jan Dziedziczak.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)