Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Uroczystości z wojskową asystąponiedziałek, 16 grudnia 2019, Smigiel.pl

W Bronikowie 14 grudnia br. odbył się powtórny pochówek polskiego żołnierza Henryka Gilowskiego, który zginął w czasie II wojny światowej, a jego szczątki zostały ekshumowane 25 października 2019 r. w parku dworskim w Bronikowie. Uroczystości pogrzebowe z udziałem wojskowej asysty honorowej, zostały połączone z upamiętnieniem okolicznościowymi tabliczkami Powstańców Wielkopolskich spoczywających na cmentarzu parafialnym w Bronikowie: Antoniego Bibersteina, Józefa Rydlichowskiego i Józefa Błaszczyka.

Po mszy świętej oraz uroczystości na cmentarzu w sali wiejskiej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Bronikowie. Obok podziękowań, które dyrektor szkoły Piotr Filipowicz skierował do osób i instytucji zaangażowanych w przygotowanie uroczystości, głos zabrali także: poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak, dr Eugeniusz Śliwiński oraz wnuczka powstańca Antoniego Bibersteina. Dla uczestników uroczystości organizatorzy przygotowali także poczęstunek.

W przygotowanie grudniowej uroczystości zaangażowali się: Burmistrz Śmigla, Szkoła

Podstawowa im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie, Instytut Pamięci Narodowej, Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Bronikowie, Śmigielskie Towarzystwo Kulturalne, Sołectwo Bronikowo, KGW w Bronikowie i OSP Bronikowo.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)