Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Spotkanie noworoczne kaliszanniedziela, 12 stycznia 2020

W sobotni wieczór, w Auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie kaliszan. Życzenia wszelkiej pomyślności złożyli m.in. prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydenci, przewodniczący Rady Miasta oraz przedstawiciele władz duchownych, powiatowych i wojewódzkich a także parlamentarzyści.
Podczas spotkania o przedsięwzięciach podejmowanych w mieście podczas minionych dwunastu miesięcy oraz o planach związanych z inwestycjami i wydarzeniami kulturalnymi opowiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Goście obejrzeli także film przedstawiający projekt na opracowanie koncepcji zagospodarowania Głównego Rynku, Nowego Rynku i ulicy Kanonickiej, który zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez Miasto Kalisz i poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Autorem najlepszej pracy jest zespół z wrocławskiej pracowni Roman Rutkowski Architekci, którego przedstawiciele także byli obecni na spotkaniu noworocznym.
- Minionych dwanaście miesięcy było czasem wytężonej pracy, istotnych decyzji i odważnych działań, które w najbliższej przyszłości pozwolą rozpocząć realizację znaczących i oczekiwanych inwestycji. To także czas lobbowania na rzecz miasta i skupiania wokół niego ludzi, którzy mają realny wpływ na życie społeczne, gospodarcze i polityczne Kalisza, regionu i kraju. Czas budowania dobrego klimatu wokół miasta, klimatu, który jest tak ważny, by Kalisz był postrzegany jako przyjazny, otwarty na nowe inwestycje i projekty ośrodek regionalny. Te działania dają wymierny efekt: w 2019 roku Kalisz był gospodarzem wielu imprez – kulturalnych i sportowych - o charakterze ponadlokalnym, co znacząco podnosi prestiż naszego miasta. Bardzo ważne jest dla mnie działanie na rzecz nie tylko miasta, ale całego regionu. Czynimy to w ramach Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, którego zarządowi mam zaszczyt przewodniczyć. To niezwykle ważne, by wspólnie decydować o rozwoju naszej małej ojczyzny - mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Z roku poświęconego Tadeuszowi Kulisiewiczowi przechodzimy w 12 miesięcy, podczas których będziemy wspominać rodzinę Fibigerów i jej ogromne zasługi dla najstarszego z polskich miast. 2020 rok, ale i kilka kolejnych lat, to również rewitalizacja kaliskiej starówki, oparta o koncepcję zagospodarowania, która zwyciężyła w konkursie, zorganizowanym przez Miasto Kalisz razem z poznańskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Tak, jak wspomniałem wcześniej, dbamy o rozwój Kalisza, budujemy nasze miasto. Ale nie możemy zapominać, że budować należy także dobre relacje z ludźmi, tworzyć przychylny klimat. Dlatego pragnę Państwu serdecznie podziękować za zainteresowanie i zaangażowanie w życie miasta. Dziękuję wszystkim, którzy współtworzą życie naukowe, kulturalne, gospodarcze, społeczne, sportowe. Potencjałem Kalisza są liczne instytucje, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańcy, którzy nieraz pokazali, że bardzo aktywnie włączają się w życie naszego miasta. Ciesze się, że wspólnie budujemy i kultywujemy bogate tradycje mieszczańskie Kalisza.
Dziękuję Państwu za przybycie na Noworoczne Spotkanie Kaliszan. Jest mi niezwykle miło, że przyjęliście zaproszenie i możemy być tutaj razem. Niech to spotkanie zaowocuje nie tylko wrażeniami artystycznymi, ale i nowymi pomysłami i projektami. Niech to będzie dobry rok!
Noworoczne życzenia złożył zebranym także Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza.
W tradycyjnym noworocznym spotkaniu, które w tym roku odbyło się w gmachu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestniczyli przedstawiciele partii rządzącej m.in. Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej; Jan Dziedziczak, Minister w Kancelarii Premiera RP oraz parlamentarzyści, samorządowcy, kaliscy radni, duchowni, przedsiębiorcy, ludzie kultury i nauki, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)