Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Sikorski zostaje, Macierewicz odchodziśroda, 4 października 2006, Dziennik

Antoni Macierewicz przestanie być dzisiaj zastępcą szefa MON - dowiedział się DZIENNIK. Radosław Sikorski pozbył się go. Ale niezupełnie. Macierewicz jest nadal kandydatem na szefa kontrwywiadu wojskowego. I Sikorski będzie musiał z nim współpracować.

Do dymisji Macierewicza doprowadził Radosław Sikorski, który od dawna był w konflikcie ze swoim zastępcą. Wczoraj Sikorski miał zagrozić premierowi rezygnacją ze stanowiska, jeżeli Macierewicz nadal będzie jego zastępcą. Szef MON liczył też, że uda mu się wprowadzić na szefa kontrwywiadu własnego kandydata. Na to jednak nie zgodził się premier Jarosław Kaczyński. Stanęło na tym, że Macierewicz przestanie być zastępcą Sikorskiego, ale będzie kierował kontrwywiadem wojskowym.

Wczoraj po raz kolejny pojawiły się pogłoski o możliwej dymisji ministra. Lotem błyskawicy obiegły one media, gdy Sikorski był na spotkaniu z szefem rządu. Przez kilkanaście minut nie było wiadomo, czy dojdzie do wymiany ministra obrony. Po spotkaniu Sikorski nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Uspokajający komunikat wydał rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Według niego, o dymisji Sikorskiego nie ma mowy.

Wczoraj sejmowa komisja ds. służb specjalnych negatywnie zaopiniowała kandydaturę Macierewicza na szefa kontrwywiadu wojskowego i kandydaturę Witolda Marczuka, który ma kierować wywiadem wojskowym. Ale negatywna opinia komisji nie jest wiążąca dla premiera.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)