Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Sąd: PSL musi wycofać spot wyborczy z wypowiedzią w sprawie dopłatponiedziałek, 10 grudnia 2007, Rzeczpospolita

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, w trybie wyborczym, że PSL musi wycofać swój spot, w którym sugeruje, iż szef rządu chce odebrać rolnikom unijne dopłaty. Biuro prasowe PSL poinformowało, że zostanie złożone odwołanie od orzeczenia sądu.

W spocie wyborczym PSL padła informacja: "Niedawno premier Jarosław Kaczyński w Brukseli zaproponował likwidację dopłat bezpośrednich i wszelkiego wsparcia dla rolnictwa".

PSL powoływało się na wywiad premiera dla "European Voice" sprzed ponad roku. W wywiadzie dla tego czasopisma premier miał opowiedzieć się za ukróceniem unijnych dotacji z budżetu UE dla rolników. Rzecznik rządu Jan Dziedziczak tłumaczył wtedy, że wypowiedź premiera dla tygodnika dotyczyła "wizji dalekiej przyszłości". Zapewniał, że szef rządu zdecydowanie opowiada się za dopłatami dla rolników.

Sąd nakazał wycofanie "nieprawdziwej informacji" ze strony internetowej PSL oraz zamieszczenie w ciągu 48 godzin sprostowania w TVP1, TVP2, TVP INFO, TVN, TVN24 i Polsat, w godz.18-20.

"Twierdzenia PSL, to oczywista nieprawda. Jarosław Kaczyński, jak żaden inny premier walczył na forum Unii o sprawy wsi. Spodziewaliśmy się takiego orzeczenia sądu" - powiedział Tomasz Dudziński, odpowiedzialny za medialną kampanię PiS.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)