Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

S. Karczewski: to, co robimy w służbie zdrowia, to kontynuacja pracy prof. Religiponiedziałek, 23 września 2019, Polskie Radio 24

- Kontynuujemy pracę profesora Zbigniewa Religi. To co robimy w służbie zdrowia i co planujemy jest testamentem pana profesora - powiedział w Kaliszu marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Na zaproszenie senatora PiS Andrzeja Wojtyły - byłego wiceministra zdrowia w czasach, gdy resortem kierował Zbigniew Religa - marszałek Senatu wziął w Kaliszu udział w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej w Collegium Medicum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Senator Wojtyła jest rektorem kaliskiej PWSZ.

W Centrum Symulacji Medycznej będą prowadzone praktyczne zajęcia dla pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i kosmetologów.

"Nie chcieliśmy prywatyzacji szpitali"

Stanisław Karczewski mówił, że źle się stało, iż przez 8 lat rządów PO-PSL kierunek zmian w służbie zdrowia "szedł w złą stronę". - My to odwróciliśmy, nie chcieliśmy prywatyzacji szpitali, ponieważ komercjalizacja nie będzie służyła pacjentowi, a w służbie zdrowia to nie pieniądz tylko pacjent jest najważniejszy - powiedział.

Według niego, ważne jest zwiększenie dofinansowania systemu opieki zdrowotnej, dzięki czemu "osiągniemy poziom europejski". Marszałek Stanisław Karczewski powiedział, że "optymistyczne jest to że, coraz mniej lekarzy wyjeżdża za granicę, coraz więcej pielęgniarek chce pracować w swoim zawodzie, coraz więcej osób garnie się do zawodu pielęgniarskiego". Dodał, że "niezwykle istotne" jest to, iż przez ostatnie cztery lata "zwiększono limit przyjęć na wydziały lekarskie o 50 procent".

"Wkrótce efekty większej kadry medycznej"

- To jest wielki sukces, choć na efekty trzeba jeszcze poczekać, ponieważ kształcenie trwa dosyć długo. Ale niebawem będziemy odczuwali efekty zwiększenia kadry lekarskiej i pielęgniarskiej. To jest fundament funkcjonowania służby zdrowia – podkreślił.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)