Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Rzecznik rządu o konkretachsobota, 6 października 2007, Panorama Leszczyńska

Rzecznik prasowy rządu Jan Dziedziczak, odkąd kandyduje na posła z okręgu kalisko – leszczyńskiego, jest w regionie leszczyńskim częstym gościem.

Dziś spotkał się ze starosta leszczyńskim Krzysztofem Benedyktem Piwońskim. Rozmawiano o konkretach – budowie infrastruktury sportowej oraz drogach powiatowych.

Starosta leszczyński, przedstawiając skomplikowaną sytuację finansową powiatu ziemskiego zachęcał władze państwowe do zmiany przepisów, które obecnie krzywdzą słabe powiaty.

- Na budowę drogi powiatowej do Boszkowa – letniej stolicy regionu – nigdy nas nie będzie stać. Nasz powiat nie zrobi ani metra drogi, jeśli na wspomniana drogę będziemy musieli z własnego 22-milionowego budżetu wydać aż 10 mln zł jako 50-procentowy udział w inwestycji finansowanej z Unii Europejskiej – poinformował starosta Krzysztof Benedykt Piwoński.

Jak zaznaczył starosta Piwoński, rozmowa toczyła się o konkretach. Piwoński poinformował ministra Dziedziczaka także o nowatorskim programie budowy sal sportowych w każdej gminie powiatu ziemskiego. Przyznał także, że różnice w przynależności partyjnej (Piwoński jest działaczem PO) w rozmowie z Dziedziczakiem nie przeszkadzały, bo starosta nie dzieli ludzi ,,na czerwonych i zielonych, ale na mądrych i głupich’’.

- Jako przyszły poseł chcę rozmawiać o konkretach. Program budowy sal sportowych na wsiach jest bardzo interesujący, bo obiekty pełnia nie tylko funkcję sportową, ale też społeczno – wychowawczą, bo przeciwdziałają demoralizacji młodzieży. Ten program to też mały krok w kierunku poprawy jakości polskiego sportu.

Już funkcjonuje program ,,Blisko boisko’’, w ramach którego gminy mogą otrzymać z Ministerstwa Sportu nawet 70 proc. kosztów budowy boiska sportowego. To kolejne zadanie dla mnie – udało się przeforsować budowę S5 z Poznania do Wrocławia, będę się starał, by gminy regionu leszczyńskiego skorzystały ze wspomnianego programu – poinformował minister Jan Dziedziczak.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)