Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Przystanki kolejowe w Gronowie i Zaborowieponiedziałek, 8 października 2018

Adam Kośmider, kandydat PiS na prezydenta Leszna, zapowiedział starania o uruchomienie przystanków kolejowych w Gronowie i Zaborowie. Jego zdaniem, będzie to duże ułatwienie przede wszystkim dla osób pracujących w leszczyńskich strefach przemysłowych.

O swoim pomyśle kandydat na prezydenta poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej, w której uczestniczył razem z posłem Janem Dziedziczakiem. Spotkanie odbyło się przy przejeździe kolejowym między ulicami Gronowską a Wilkowicką.

O możliwości uruchomienia przystanków Leszno-Gronowo i Leszno-Zaborowo politycy PiS rozmawiają z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. I jak zapewniali, te rozmowy idą w dobrym kierunku. Ona przystanki miałyby powstać w ramach obecnej modernizacji linii kolejowej E59 Poznań-Wrocław. Przystanek Gronowo miałby być zlokalizowany niedaleko przejazdu na ul. Wilkowickiej, a przystanek Zaborowo przy ul. Meliorantów.

- Dzięki obu przystankom mieszkańcy Gronowa i Zaborowa będą mogli spokojnie się przemieszczać do centrum miasta. Oba przystanki są też ważne z powodu stref inwestycyjnych. Prawo i Sprawiedliwość stawia na zintegrowany rozwój, także mniejszych miejscowości - podkreśla Adam Kośmider.

Budowa przystanków ma kosztować kilkaset tysięcy złotych. Przy torach nie będzie żadnych budynków, ani kas biletowych, a jedynie bezpieczne miejsce, aby wsiąść i wysiąść z pociągu, poczekać na swój skład.

- Koszty są niewielkie - dodaje poseł Jan Dziedziczak. - Przystanki będą oddziaływać na całe miasto. Zmniejszą się korki, bo liczymy na to, że mieszkańcy będą dojeżdżać do centrum właśnie pociągami.

- Teraz jest "kolej na pociąg" - podkreśla Adam Kośmider.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)