Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Prezydent nie wierzy w samobójstwo Pazikaponiedziałek, 19 stycznia 2009, tvn24

- To skandal na nieprawdopodobną skalę. Nie wierzę w trzecie samobójstwo - mówił prezydent na konferencji prasowej podczas wizyty w Ostrowie Wielkopolskim. W jego ocenie, sprawa zabójstwa Krzysztofa Olewnika wymaga niezwłocznego powołania komisji śledczej.
Tutaj nie idzie o śmierć owych morderców, tylko o to, że giną kolejni ludzie, którzy coś wiedzą o prawdzie w tej sprawie - mówił prezydent. - Mam nadzieję, że będzie komisja śledcza, a poza tym, że ktoś się poczuje odpowiedzialny - mówił prezydent.

"Należy za wszelką cenę dojść do prawdy
Lech Kaczyński oświadczył, że w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika należy za wszelką cenę - nawet jeśli to będzie drogo kosztowało - dojść do prawdy.
- Człowiek, którego było łatwo odnaleźć, był przez wiele miesięcy więziony, torturowany, a następnie zamordowany. Jego odnalezienie, przy pewnym wysiłku nie stanowiło żadnego problemu - mówił prezydent.

"Powinna to wyjaśnić jedna dobra ekipa"
PiS coraz mocniej naciska, żeby powołać sejmową komisję śledczą w sprawie... czytaj więcej »
Jak dodał, "jedna, dobra ekipa śledcza w ciągu kilkunastu dni była w stanie wpaść na to, gdzie ten człowiek jest więziony". - Ten człowiek nie żyje, miał jedno życie, przeżył przed śmiercią piekło. Później zaczęły się dziwne zdarzenia, w ramach tego trzy, samobójcze niby, śmierci - mówił Lech Kaczyński.

- To jest skandal, którego z niczym nie można porównać - dodał prezydent.

"To sprawa nieporównywalnie gorsza"

Dodał, że pamięta jak mocno był krytykowany, gdy z więzienia uciekł Ryszard Niemczyk; miało to miejsce w 2000 r., kiedy Lech Kaczyński był ministrem sprawiedliwości.

- Ile razy się musiałem tłumaczyć, mimo że bardzo energicznie wtedy starałem się walczyć z przestępczością, bardzo energicznie. A teraz doszło do sprawy nieporównanie gorszej - stwierdził prezydent.

Pazika znaleziono w poniedziałek rano martwego w celi Zakładu Karnego w Płocku. To trzeci przypadek śmierci wśród sprawców porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Administrator strony: Błażej Wojtyła


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)