Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Posłom i senatorom nie przeszkadza GMOśroda, 23 lipca 2008, Życie Kalisza

Tylko parlamentarzyści PiS-u byli przeciw...

Posłowie i senatorowie PO, LiD-u i PSL-u zdecydowali, że nadal mamy jeść mięso, tuczone przy pomocy zmutowanych genetycznie pasz. Chciałoby się powiedzieć: sami sobie to jedzcie!

26 czerwca Sejm zmienił ustawę o paszach, która zakładała, że od 2008 roku nie będzie można podawać zwierzętom hodowlanym modyfikowanych genetycznie pasz. Posłowie zdecydowali, że pasze modyfikowane genetycznie, tzw. GMO będą mogły być używane do 2012 roku.
– W 2006 roku, wspólnymi siłami spowodowaliśmy, że ustawa o paszach wprowadziła od lipca 2008 roku zakaz używania pasz zawierających składniki GMO – informują członkowie Fundacji ICPPC, walczącej z GMO. – Niestety, w tym roku lobby spowodowało, że Sejm RP wprowadził zmiany do ustawy, wydłużające okres stosowania pasz zawierających GMO aż do roku 2012. Jest szansa, że Senat RP odrzuci sejmową propozycję. Musimy jednak się zmobilizować i przypomnieć senatorom, że są reprezentantami społeczeństwa, które w przeważającej większości nie zgadza się na GMO.
Wyborcy się nie zgadzają, ale większości posłów to nie interesuje. Za wydłużeniem możliwości stosowania pasz modyfikowanych genetycznie głosowali posłowie Platformy Obywatelskiej (Rafał Grupiński, Jarosław Urbaniak, Witold Sitarz, Maciej Orzechowski, Wojciech Ziemianik???) Lewicy i Demokratów (Leszek Aleksandrzak i Wiesław Szczepański) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (Andrzej Grzyb i Józef Racki). Przeciwni byli jedynie parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości (Adam Rogacki, Jan Dziedziczak i Andrzej Dera).
Członkowie stowarzyszenia ICPPC mieli nadzieję, że opamiętają się w tej kwestii senatorowie. Rozsyłali listy do przedstawicieli izby wyższej i przedstawiali racjonalne argumenty.
– Mnie w tej sprawie nie trzeba było przekonywać - oczywiście głosowałem przeciw wydłużeniu dopuszczalnego terminu stosowania pasz modyfikowanych genetycznie – mówi senator Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta. – Sprawa jest jasna – zachodzą poważne podejrzenia, że tego typu pasze są szkodliwe dla zdrowia. Żaden powód nie jest więc ważniejszy, by głosować inaczej.
Jednak senatorowie Platformy Obywatelskiej, którzy stanowią większość w Senacie, zdecydowali, że rolnicy mogą karmić zwierzęta hodowlane mutowaną paszą. – Głosowaliśmy za wydłużeniem okresu stosowania pasz do 2012 roku – mówi beztrosko Małgorzata Adamczak (na zdj.) senator wybrana w naszym okręgu wyborczym z PO. – Cała Platforma tak głosowała. Proszę to zrozumieć.
Mimo wszystko, nie rozumiemy...

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)