Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak: Stajemy się partnerem, stajemy się liderem regionuwtorek, 24 września 2019, Telewizja Republika

– Obecność wojsko amerykańskich i innych sojuszników oznacza, że potencjalny agresor wchodzący do Rzeczpospolitej, musi strzelać do żołnierzy amerykańskiej, a wtedy agresor musi być świadomy, że z pewnością będzie bardzo brutalna odpowiedź Stanów Zjednoczonych za strzelanie do żołnierzy amerykańskiej - powiedział w rozmowie z Adrianem Stankowskim w programie Telewizji Republika poseł PiS Jan Dziedziczak.

– To porozumienie wojskowe z Amerykanami, to jest porozumienie historyczne, które zmienia całkowicie perspektywę (...). Co to oznacza tak naprawdę? My jesteśmy w NATO, jesteśmy w NATO już 20 lat i artykuł piąty Paktu Północnoatlantyckiego mówi, że atak na kraj NATO-wski oznacza atak na cały pakt - mówił Jan Dziedziczak.

– Ten artykuł nie doprecyzowuje, jak ta odpowiedź miałaby wyglądać. Wierzymy, że mogłaby to być pomoc militarna, ale nie byłbym zaskoczony, że jakieś państwa wystosowałoby jakieś rezolucje potępiające, zrzucanie ulotek - dodał.

– Obecność wojsko amerykańskich i innych sojuszników oznacza, że potencjalny agresor wchodzący do Rzeczpospolitej, musi strzelać do żołnierzy amerykańskiej, a wtedy agresor musi być świadomy, że z pewnością będzie bardzo brutalna odpowiedź Stanów Zjednoczonych za strzelanie do żołnierzy amerykańskiej - podkreślił poseł.

– Tym porozumieniem niwelujemy minusy tego położenia w postaci zagrożenia i to jest dla nas bardzo istotne, z jednej strony agresor nie zaatakuje, nie opłaca mu się to, odpowiedź będzie zbyt bolesna, z drugiej strony tak silne relacje polsko-amerykańskie i to na bazie NATO, nie pomijamy tego, to nie jest coś co by niwelowało NATO, my budujemy naszą pozycję - stwierdził polityk.

– Stajemy się partnerem, stajemy się liderem regionu i kraje Europy Zachodniej, to widzę i nasze akcje wzrastają, ale oni się złoszczą oczywiście - dodał gość Telewizji Republika.

JAN DZIEDZICZAK (PiS) - HISTORYCZNE POROZUMIENIE WOJSKOWE POLSKA - USA
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)