Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak popiera Adam Kośmidrasobota, 16 czerwca 2018, Elka.pl

Na sport dzieci i młodzieży w Lesznie jeszcze bardziej chce postawić Klub Prawa i Sprawiedliwości. Pomóc ma w tym bon edukacyjny w wysokości 500 złotych na rok na pozaszkolne zajęcia sportowe, edukacyjne lub rozwojowe dla leszczyńskich uczniów.

To pomysł kandydata na prezydenta Adama Kośmidra, który o projekcie opowiedział na konferencji prasowej w Alei Gwiazd Żużla. Uczestniczyli w niej również poseł Jan Dziedziczak oraz europoseł Ryszard Czarnecki, który w pełni popiera kandydaturę Kośmidra i deklaruje współpracę.

- Myślę, że Lesznu należy się dobra zmiana, świeża krew oraz świeże spojrzenie, nie tylko na sport, ale także na wiele spraw dotyczących infrastruktury czy spraw społecznych. Adam Kośmider jest właściwym człowiekiem i wierzę, że będzie prezydentem Leszna - mówił Czarnecki.

Zdaniem Adama Kośmidra, edukacyjny bon wesprze niszowe dyscypliny olimpijskie lub nieolimpijskie, które nie mają dużego wsparcia ze strony miasta.

- Dzięki skierowaniu tych środków bezpośrednio do rodziców i ich pociech, to oni będą decydować na jakie zajęcia będą uczęszczać ich dzieci. Te pieniądze będą szły za dzieckiem tak samo jak subwencja oświatowa i to jest właściwy kierunek. Nad szczegółami będą pracowali radni, jest wiele rozwiązań i z pewnością wybierzemy najlepsze - mówi Kośmider.

Rocznie bon edukacyjny ma kosztować budżet miasta około 4 milionów złotych. Jak twierdzi Kośmider, te środki są już w budżecie.

- Te pieniądze są kierowane do trzeciego sektora, do różnych klubów i organizacji. Na dziś o redystrybucji tych środków decydują urzędnicy i radni. My chcemy, aby decydowali o tym sami zainteresowani, czyli rodzice i dzieci - dodał Kośmider.

Jednym z punktów programu wyborczego kandydata PiS-u jest wybudowanie drugiego krytego basenu. Jak zdradził, miałby on powstać w okolicach Leszczyńskiego Centrum Biznesu, czyli w lokalizacji, którą wcześniej wskazał prezydent Łukasz Borowiak. Przypomnijmy, że gotowa już jest koncepcja budowy w tym miejscu hali widowiskowo-sportowej wraz z pływalnią. Wstępny kosztorys zakłada, że inwestycja ma kosztować 33 mln zł.

* Tytuł artykułu pochodzi od administratora strony
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)