Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak na spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą w Kolewtorek, 16 kwietnia 2019

- To pierwsza wizyta prezydenta RP w Kole, ale królowie tu bywali, więc prezydent mógł się pofatygować - powiedział na wstępie swojego wystąpienia Andrzej Duda.

Prezydent przybył do Koła punktualnie, aby o godz. 17.00 rozpocząć otwarte spotkanie z mieszkańcami, którzy przybyli na plac przed starostwem kolskim. Prezydenta RP powitał na kolskiej ziemi Robert Kropidłowski, starosta kolski, który przedstawił krótką historię miejsca oraz potencjał miasta i powiatu. Uroczystość urozmaiciły śpiewem zespoły: „Alebabki” z Kościelca i „Kantata” z Koła.
Prezydent Andrzej Duda złożył najpierw kwiaty pod tablicami poświęconymi zasłużonym obywatelom ziemi kolskiej, a umieszczonymi na murach starostwa, a następnie przemówił do zebranych. Nieco dalej, poza wyznaczonym terenem, na który można było wejść po przekroczeniu bramek, stanęli z wykrzyknikami strajkujący nauczyciele, którzy gorąco reagowali na słowa prezydenta, zwłaszcza te, które dotyczyły edukacji. A ten temat zajął znaczące miejsce w wystąpieniu prezydenta RP.
- Dziękuję za edukacją, ważną dla nas jako narodu, jak i państwa – powiedział Andrzej Duda. - Mamy protest nauczycieli. Solidaryzuję się z nauczycielami, jak i moja żona. Chciałabym jednak, aby to się odbyło w atmosferze spokojnych negocjacji i spokojnej dyskusji. Proszę, aby umożliwić młodzieży zdawanie egzaminów, to ma znaczenie fundamentalne. Prezydent zaproponował od razu w Kole spotkanie z delegacją strajkujących i skandujących po drugiej stronie ulicy, nauczycieli. Poza tym namawiał do spotkania w szerszym gronie, aby spokojnie porozmawiać i osiągnąć kompromis. Zaproponował na to spotkanie Belweder. - Dla mnie jest ważne, aby takie miasta jak Koło, miasta średniej wielkości, też odczuwały, że Polska się rozwija – mówi prezydent RP. - Wzrasta poziom życia. To nie może dotyczyć tylko wielkich miast. Potrzeba nam jest polityka, która oznacza równy rozwój kraju. Taką politykę będziemy realizować.

Galeria

Całe przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy do mieszkańców Koła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)