Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

08.30 - 13.00

leszno@dziedziczak.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy
Żaneta Lasiecka - Stodolna
tel. 607 171 532

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak na pielgrzymce sołtysów do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszusobota, 9 marca 2019, Kalisz.naszemiasto.pl

Blisko 600 sołtysów z gmin całej Wielkopolski zjechało w sobotnie południe do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

III już pielgrzymka sołtysów rozpoczęła obchody Dnia Sołtysa, który przypada już w najbliższy poniedziałek. W nabożeństwie uczestniczyli m.in.: poseł Jan Dziedziczak, wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski, starosta kaliski Krzysztof Nosal oraz prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski. Gości powitał proboszcz parafii ks. Jacek Plota, a mszy św. przewodniczył ks. prałat Adam Modliński.

- Święto sołtysa mobilizuje nas do tego, żeby podziękować sołtysom za ich pracę. Rok jest szczególny, dlatego że są wybory sołeckie, w wielu gminach już się odbyły, w wielu trwają. Chcemy im podziękować za ich pracę, to jest najniższy szczebel samorządu, sołtysi są najbliżej mieszkańców, są pośrednikami między mieszkańcami a władzami gminy - mówił wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.

- Każde święto powinno się rozpoczynać od wzniesienia duchowego. Ludzie, którzy cały rok pracują, przychodzą dziś do sanktuarium, żeby złożyć swoje wota modlitewne. Święty Józef jest przykładem pracy i rodziny, a sołtys to praca i rodzina. Sołtys każdego dnia poświęca się swojej pracy i największą dla niego nagrodą jest wdzięczność ludzka. Tutaj chcemy zaskarbić sobie łaski Boga - dodał prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski

Dalsze obchody święta zaplanowano w hali widowisko-sportowej w Stawiszynie. W programie m.in. występ zespołu „Stawiszynianki” i „Kramskiej Kapeli Podwórkowej”.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)