Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak na otwarciu odcinka drogi Wrocław - Poznańpiątek, 20 grudnia 2019, otoPANORAMA.pl

W końcu doczekaliśmy się tej drogi

To od dawna oczekiwane wydarzenie bardzo ważne dla wszystkich – mówił w sobotę, 14 grudnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas otwarcia drogi ekspresowej S5 między Lipnem a Poznaniem. Od weekendu cała trasa Wrocław – Poznań jest już przejezdna. Odcinki oddawano w sobotę do ruchu etapami.

Otwarcie S5 zorganizowano na MOP Sierakowo znajdującym się pomiędzy kościańskimi węzłami.

– Doczekaliśmy się połączenia bezpieczną i komfortową drogą Poznania z Wrocławiem. To 50 kilometrów, ale przed nami jeszcze kilka następnych tysięcy kilometrów dróg oddawanych w całej Polsce i to już w najbliższych miesiącach – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Na otwarcie przyjechała liczna delegacja samorządowców z Kościana. Leszno nie miało swojej samorządowej reprezentacji w czasie otwarcia, choć swoje związki z Lesznem podkreślał poseł PiS Jan Dziedziczak. W swoim wystąpieniu nie zostawił suchej nitki na politykach Platformy Obywatelskiej.

– Chciałem podziękować im za to, że spotykamy się tutaj w 2019 roku przy tak ważnej okazji. W 2019, a nie w 2012, gdy drogę obiecano. Przypomnę, że w 2008 roku droga S5 została usunięta przez rząd PO z listy rezerwowej kluczowych inwestycji. Dopiero w 2016 roku za służby ministra Adamczyka prace na tym odcinku ruszyły. Przed Euro, ale 2020, udało się ten czas nadrobić – mówi Dziedziczak.

Odcinki S5 otwierano w sobotę, 14 grudnia etapami. Pierwszy został oddany do użytku fragment Radomicko – Śmigiel. Ruch puszczono na nim o 10.00. Później otwierano kolejne odcinki i węzły.

– Chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Droga była gotowa już w nocy. Na węzłach zmienialiśmy oznakowanie na stałe. Odbiory drogi na węźle Stęszew trwały jeszcze wczoraj do wieczora – przyznał nam Marek Napierała, dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)