Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak na 100 - leciu odzyskania przez Polskę Niepodległowści w Leszniesobota, 16 czerwca 2018, Elka.pl

W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, samorządowcy Leszna, powiatu leszczyńskiego i siedmiu gmin uchwalili deklarację, w której oddają hołd wszystkim, którzy poświęcili się dla Ojczyzny. Okolicznościową uchwałę w tej sprawie przyjęto dzisiaj przez aklamację.

Uroczyste Zgromadzenie Samorządowe zorganizowano w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. W obradach wzięli udział radni Leszna, powiatu leszczyńskiego oraz gmin Krzemieniewa, Lipna, Osiecznej, Rydzyny, Włoszakowic, Wijewa i Święciechowy, oraz licznie zaproszeni goście, parlamentarzyści i byli radni. Projekt uchwały Deklaracji Samorządów Ziemi Leszczyńskiej w 100.rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odczytał przewodniczący Rady Gminy Wijewo Stanisław Kasperski.

"Oddajemy hołd wszystkim tym, którzy poświęcili na ołtarzu Ojczyzny swoje zdrowie i życie w walce o suwerenność i niepodległość" - napisano w Deklaracji, apelując jednocześnie do mieszkańców "o sumienną i uczciwą pracę dla dobra Rzeczpospolitej". Deklarację podpisali przewodniczący Rady Miejskiej Leszna, przewodniczący rady Powiatu Leszczyńskiego, oraz przewodniczący gmi: Wijewo, Rydzyny, Osiecznej, Krzemieniewa, Włoszakowic, Lipna i Święciechowy. Deklarację przyjęto jednomyślnie, przez aklamację.

- To wyjątkowe wydarzenie, które zapewne przejdzie do historii Ziemi Leszczyńskiej, a my wszyscy byliśmy tego świadkami - mówił Sławomir Szczot, przewodniczący Rady Miejskiej Leszna. - Życzymy sobie i państwu abyśmy nigdy nie musieli świętować innych rocznic odzyskania niepodległości, abyśmy my i następne pokolenia Polaków mogli żyć w pokoju - dodał.
Uchwalenie deklaracji poprzedziły okolicznościowe przemówienia samorządowców, i parlamentarzystów. Do wystąpień mówców odniósł się były prezydent Leszna Edward Szczucki, zwracając uwagę, że w ich przemówieniach jakby zabrakło "całej Polski", w tym postaci takich jak przywódcy Solidarności Lecha Wałęsy, czy pierwszego po 1989 roku premiera Tadeusza Mazowieckiego.

- Spodziewałem się, że usłyszę trudną, ale również barwną i pozytywną historię stulecia - stwierdził Edward Szczucki - Wiele było pozytywnych wypowiedzi, ale bardzo dużo pustych niedopowiedzianych słów, o ważnych kwestiach, które nam się przez te sto lat zdarzyło. Życzę, aby w następnych spotkaniach szerzej, bardziej otwarcie i odważniej mówiono o tym, czego dokonano, czego nie dokonano, a przede wszystkim, kto tego dokonywał - podsumował wystąpienie były prezydent Leszna. Ksiądz Andrzej Pajzderski z Gołanic zauważył, że zabrakło informacji o ogromnej roli kościoła katolickiego w przetrwaniu polskości i walce o niepodległość.

Z okazji Zgromadzenia Samorządowego został wybity okolicznościowy medal, a Prezydent RP Andrzej Duda podarował jubileuszową flagę. Uroczystości uświetnił występ Chóru Miejskiego "Chopin".


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)