Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Jan Dziedziczak: - Jóźwiak superjedynkączwartek, 6 września 2018, Elka.pl

Wiceprezydent Piotr Jóźwiak wystartuje z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej Leszna w okręgu nr 1. - Pozyskaliśmy bardzo silną osobę do swojej samorządowej drużyny PiS – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Jan Dziedziczak.

Konferencja odbyła się u zbiegu ulic Kubańskiej i Niemieckiej, które należą do okręgu nr 1. Kandydata zaprezentował Jan Dziedziczak, nazywając Jóźwiaka superjedynką.
- Pan Piotr Jóźwiak jest znanym politykiem i cenionym za swoją merytoryczność oraz spokój. Wniósł bardzo dużo do samorządu leszczyńskiego i cieszymy się, że zdecydował się na kandydowanie z naszych list do rady miejskiej Leszna. Jestem przekonany, że będzie znakomitym kandydatem i radnym - mówił poseł PiS.
Sam kandydat przyznał, że wiele wspólnych inicjatyw, takich jak leszczyńskie becikowe czy program Student plus, powstały właśnie we współpracy z klubem Prawa i Sprawiedliwości i liczy na dalsze działania. Jóźwiak zdradził, że wspólnie z kolegami przygotował projekt nowego statutu miasta Leszna, którego wprowdzanie jest konieczne w związku ze zmianą ustawy o samorządzie gminnym. Kandydat proponuje w nim powołanie nowych instytucji, które mają pozwolić sprawnie zarządzać miastem Lesznem, ale przez samych mieszkańców. Pierwszą z nich ma być instytucja rzecznika praw mieszkańców.
- Ma być to osoba, która służyłaby pomocą mieszkańcom, miałaby być przewodnikiem przez przepisy kodeksy postępowania administracyjnego czy prawa oświatowego. Z jednej strony byłaby niewątpiwym wsparciem dla mieszkańców, którzy często mają pewne problemy związane np. z dokumentacją, ale też byłaby to instytucja pomocna dla uczędników, którzy wiele czasu poświęcają mieszkańcom na informowaniu i wyjaśnianiu licznych spraw. Chcielibyśmy, aby była to instytucja trochę niezależna od Urzędu Miasta. Rzecznik miałby być powoływany na kadencję - mówi Jóźwiak.
Kolejnym pomysłem jest możliwość powoływania zespołów tematycznych, podobnie jak wygląda to w Sejmie, tylko w skali mikro. Ponadto w statucie wyraźnie ma być wskazane, że powszechnie obowiązującą zasadą, która będzie funkcjonowała w mieście Lesznie, jest zasada rozstrzygania wszelkich wątpliwości na korzyść mieszkańców. Jak zaznaczył Piotr Jóźwiak, taką nowelizację wprowadził rząd premiera Morawieckiego w Konstytucji biznesu, ale ona dotyczy jedynie spraw zakończonych decyzją administracyjną.
Kandydat planuje zorganizować w okręgu także mobilne centrum samorządowe, w których chciałby się spotykać z mieszkańcami.
Z numerem drugim w tym okręgu wystartuje Stefania Ratajczak. Z kolei w okręgu trzecim z jedynką o miejsce w radzie miasta ubiegać się będzie kandydat na prezydenta, Adam Kośmider.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)