Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Poseł Dziedziczak w obronie sądówponiedziałek, 20 października 2008, Panorama Leszczyńska

- To będzie zwycięstwo biurokracji kosztem zdrowego rozsądku – tak skomentował zapowiedzi likwidacji niektórych sądów rejonowych poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak Były rzecznik rządu PiS-u jest temu, a także likwidacji delegatury urzędu wojewódzkiego zdecydowanie przeciwny.
Rząd Donalda Tuska planuje likwidację części małych sądów rejonowych i utworzenie w to miejsce ośrodków zamiejscowych podlegających większym sądom. W regionie leszczyńskim ten problem ma dotknąć placówki w Gostyniu, Kościanie i Rawiczu.

- To sprawa niezwykle bulwersująca. Ośrodki zamiejscowe utrudnią życie mieszkańcom, wprowadzą mnóstwo biurokracji, przesyłanie i odsyłanie akt. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Jeśli jednak rząd nie wycofa się z tego pomysłu, rozpoczniemy akcję zbierania podpisów pod sprzeciwem w tej sprawie – zapowiedział poseł PiS Jan Dziedziczak.

Byłego rzecznika rządu Jarosława Kaczyńskiego bulwersuje także zapowiedź likwidacji delegatur urzędów wojewódzkich. Oczekuje od ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny wyjaśnienia powodów takiej decyzji.

- Delegatura urzędu wojewódzkiego to jeden z ostatnich bastionów Leszna. Nie wolno na to się zgodzić, bo to osłabi pozycję Leszna jako byłego miasta wojewódzkiego –
twierdzi poseł Jan Dziedziczak.

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)