Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

POS. J. DZIEDZICZAK: GOSPODARKA, INFRASTRUKTURA, DOSTĘPNOŚĆ KAŻDEGO OBYWATELA DO SŁUŻBY ZDROWIA – TO ELEMENTY, KTÓRE W SPOSÓB SZCZEGÓLNY WPŁYWAJĄ NA JAKOŚĆ NASZEGO ŻYCIAwtorek, 19 listopada 2019, Radio Maryja

Gospodarka, infrastruktura, tzn. sieć dróg, sieć kolei, dostępność każdego obywatela do służby zdrowia – to są te elementy, które w sposób szczególny wpływają na jakość naszego życia. Pamiętajmy, że kiedy w krajach opisujemy jakość życia, opisujemy kilka rzeczywistości, tzn. bogactwo w portfelu, ile możemy kupić za przeciętne zarobki, ale też opisujemy takie rzeczy, jak: dostępność do służby zdrowia, jej realna pomoc, jaka skutecznie do obywatela dociera; bezpieczeństwo i szkolnictwo – mówił Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w poniedziałkowym wydaniu „Polskiego punktu widzenia” na antenie Telewizji Trwam.

Dziś Sejm wznowi przerwane w ubiegłą środę I posiedzenie IX kadencji. Po wznowieniu obrad premier Mateusz Morawiecki wygłosi expose.

– Myślę, że na pewno będzie bardzo dużo o gospodarce, o modernizacji kraju. Myślę, że będą zaakcentowane te obietnice, które padły w czasie kampanii wyborczej, będzie podkreślone to, co przekonało naszych wyborców, czyli dotrzymywanie obietnic. (…) Myślę, że będzie o klimacie, całej polityce związanej z ochroną środowiska, ale też z naszą gospodarką, energetyką. To, jak sądzę, będą takie główne filary tego, co usłyszymy – wskazał Jan Dziedziczak.

Przemówienie szefa rządu będzie prezentacją szerokiej wizji rozwoju państwa – budowania państwa dobrobytu.

– Gospodarka, infrastruktura, tzn. sieć dróg, sieć kolei, dostępność każdego obywatela do służby zdrowia – to są te elementy, które w sposób szczególny wpływają na jakość naszego życia. Pamiętajmy, że kiedy w krajach opisujemy jakość życia, opisujemy kilka rzeczywistości, tzn. bogactwo w portfelu, ile możemy kupić za przeciętne zarobki, ale też opisujemy takie rzeczy, jak: dostępność do służby zdrowia, jej realna pomoc, jaka skutecznie do obywatela dociera; bezpieczeństwo i szkolnictwo – zaznaczył poseł.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości wyciągnęli wnioski z ostatnich lat funkcjonowania rządu, iż pewne elementy należy zaakcentować, dlatego powstało ministerstwo zajmujące się sprawami klimatu.

– To będzie niezwykle ważna agenda, europejska i światowa. (…) Uważam, że to są dobre posunięcia. Oddzielne zupełnie ministerstwo poświęcone klimatowi to jest też zaakcentowanie u naszych partnerów zagranicznych różnych elementów. To jest takie spojrzenie w przyszłość, realizacja pewnych wizji – mówił gość Telewizji Trwam.

Jan Dziedziczak podkreślał, że węgiel jest skarbem Polski, z którego Polacy powinni korzystać.

– 80 proc. węgla, z jakiego korzystamy, to jest węgiel polski. Pozamykano za rządów PO (już o rządach Buzka nie wspominając) mnóstwo kopalni, ale węgiel jest skarbem Polski. To, że inne kraje na zachodzie Europy węgla nie mają, to postulują, żeby się z niego nie korzystało. Ale my nie możemy się na to zgodzić, bo my węgiel mamy i chcemy z niego korzystać. Biorąc pod uwagę nasze lasy, jesteśmy zielonymi płucami Europy i Europie pomagamy, a nie przeszkadzamy w świeżym powietrzu – powiedział poseł.

Polski Punkt Widzenia
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)