Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Polania ma nowego pełnomocnikawtorek, 24 grudnia 2019, Cooltura24.pl

Premier Mateusz Morawiecki, powołał nowego pełnomocnika rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, został nim Jan Dziedziczak. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i została połączona z przedświątecznym spotkaniem z młodzieżą polonijną.

Dziedziczak będzie pełnić swoje obowiązku w randze sekretarza stanu w rządzie Mateusza Morawieckiego, ma on przede wszystkim wspierać Polaków przebywających poza granicami kraju poprzez budowanie współpracy z środowiskami polonijnymi. Premier podkreślał, że Polska ma jeszcze lepiej służyć Polonii i Polakom za granicą.

- Polska jest wszędzie tam, gdzie są Polacy, mówimy Polonia, Polacy za granicą - wszyscy, którzy czasem nawet nie tak świetnie mówią po polsku, ale czują się Polakami, są dla nas nimi. Będziemy robić wszystko jako rząd, żeby łączność Polaków z Polską, gdziekolwiek oni są, na wschodzie, czy na zachodzie, była jak najbardziej ścisła” - podkreślił szef rządu.

Dziedziczak przemawiając, skupił się na młodzieży, które przybyła do Kancelarii Premiera. „Polska ma oczywiście oficjalną dyplomację, ma ambasadorów i konsulów, ale tak naprawdę każdy Polak poza granicami jest reprezentantem Polski. To na podstawie kontaktu z wami inni wyrabiają sobie opinie o tym kim jest Polak. To ogromny przywilej, ale też odpowiedzialność i bardzo wam dziękuję, że wspaniale tę rolę wypełniacie”, mówił.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)