Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Polacy nie chcą obwodnicy przez Dolinę Rospudyśroda, 28 lutego 2007, Dziennik

Zdecydowana większość Polaków nie chce, by obwodnica Augustowa przecięła Dolinę Rospudy - wynika z sondażu TNS OBOP dla DZIENNIKA. Gdyby doszło do ogólnonarodowego referendum w tej sprawie, 67 proc. z nas opowiedziałoby się za wariantem ekologów.

czytaj dalej...
REKLAMA

Problem w tym, że takiego referendum w ogóle nie chcemy. Uważa tak 34 proc. badanych osób. A wczoraj premier zapowiedział, że wraz z bratem, prezydentem Lechem Kaczyńskim, jest zwolennikiem przeprowadzenia takiego ogólnopolskiego głosowania. Ma to rozładować konflikt, jaki narósł w związku z protestami dotyczącymi obwodnicy Augustowa.

W poniedziałek rząd ogłosił, że planuje przeprowadzenie lokalnego referendum na Podlasiu, które mogłoby się odbyć razem z nadzwyczajnymi wyborami do Sejmiku. Wczoraj dość nieoczekiwanie premier Jarosław Kaczyński przyznał, że nie wyklucza zapytania o zdanie wszystkich Polaków. Według informacji DZIENNIKA to efekt jego rozmów z prezydentem Lechem Kaczyńskim. "To oczywiste, że obaj panowie pozostają w ścisłym kontakcie" - mówi rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Na podstawie art. 60 ustawy o referendum ogólnokrajowym decyzję podejmuje albo Sejm bezwzględną większością głosów albo prezydent za zgodą większości Senatu. PiS z pewnością wybierze tę drugą możliwość. "Dla prezydenta to znakomita możliwość zaprezentowania swojej aktywności nie tylko w kwestii lustracji, WSI czy stosunków polsko-niemieckich" - uważa jeden z posłów PiS.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)