Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Platforma dotrzymała słowawtorek, 9 grudnia 2008, elka.fm

Opozycja podczas sejmowej debaty nad budżetem państwa zgłosiła kilka poprawek dających pieniądze dla naszego regionu. Co ciekawe, zgodnie występowali z nimi posłowie Lewicy oraz PiS. Jednak Platforma, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odrzuciła wszystkie. Przeciwko głosowali nawet posłowie naszego regionu. Bali się partyjnych kar finansowych - mówi poseł PiS Jan Dziedziczak
Parlamentarzyści regionu kalisko-leszczyńskiego wnioskowali o przeznaczenie dla regionu ponad 50 milionów złotych. Zdaniem Wiesława Szczepańskiego z Lewicy suma nie była oszałamiająca, jednak ważna dla lokalnych inwestycji. Poprawki zgłaszali posłowie Lewicy oraz PiSu. Poseł Jan Dziedziczak z Prawa i Sprawiedliwości nie chce uznawać tego za współpracę. Nie dublowaliśmy się – powiedział Radiu Elka – jednak głosowaliśmy wspólnie za nimi. Większość poprawek dotyczyła kaliskiego, jednak dwie związane są z ziemią leszczyńską: to 3 miliony złotych na projekt obwodnicy Gostynia oraz 2 miliony na modernizację Stadionu Smoczyka.
Poprawki przepadły, nie uzyskały bowiem akceptacji rządzącej i mającej większość w Sejmie koalicji PO-PSL, także lokalnych posłów. Parlamentarzyści Platformy już wcześniej zapowiadali, że jakiekolwiek zmiany w projekcie budżetu nie mają szans. Pokazali, jak traktują swoich wyborców – mówi Jan Dziedziczak. Co ciekawe, dość „obrotowo” głosowali posłowie PSL: za obwodnicą Gostynia zagłosował Józef Racki, a przeciw Andrzej Grzyb.. Grzyb był jednak za pieniędzmi na obwodnicę Jarocina. W sprawie stadionu Smoczyka Andrzej Grzyb nie głosował, a Józef Racki razem z kolegami z Platformy był przeciwny przekazaniu pieniędzy.
Poseł Wiesław Szczepański uważa, że projekt budżetu państwa jest nierealny. Wzrost gospodarczy będzie zaledwie na poziomie 1,8 procenta – mówi – w realnej skali każdy procent PKB przekłada się na 5 miliardów złotych wpływów budżetowych.

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)