Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

PiS ma pomysł na darmowy internet dla wszystkichponiedziałek, 24 listopada 2008, Elka.fm

Leszno. Klub radnych PiS chce przekonać pozostałych radnych do przyjęcia projektu budowy infrastruktury dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Chodzi o wybudowanie, głównie z pieniędzy unijnych, sieci umożliwiającej darmowy dostęp do internetu dla wszystkich mieszkańców. Budowa sieci, ma zdaniem radnych PiS stanowić przełom w rozwoju miasta.
Projekt zakłada nie tylko darmowy internet dla mieszkańców Leszna, ale również darmowe połączenia telefoniczne w obrębie miasta i tanie rozmowy zagraniczne. Dla stworzenia takiej sieci potrzebne są pieniądze i to niemałe. Zdaniem Sławomira Szczota, radnego PiS i autora projektu pieniądze może przekazać Unia Europejska.

- W Wielkopolskim Programie Operacyjnym przewidziano na lata 2007- 2013 aż 80 milionów złotych dla Wielkopolski na zrealizowanie budowy społeczeństwa informacyjnego. Leszno, by stworzyć proponowaną przez nas infrastrukturę musi wyłożyć tylko 15 procent pieniędzy – mówi Szczot.

W ramach programu najpierw powstać ma miejska sieć szkieletowa gwarantująca dostęp wszystkim mieszkańcom. – Na bazie tej sieci mają zostać połączone wszystkie miejskie instytucje. Powstaną także punkty bezprzewodowego dostępu do internetu
Dla mieszkańców. Planujemy pokrycie dla 90 procent miasta
– mówi Szczot.

Poszczególne etapy programu, a jest ich sześć, zakładają też kolejno wprowadzenie systemu zarządzania miastem, czyli na przykład zarządzanie komunikacją miejską, wymianę bazy komputerowej w szkołach i wykorzystanie sieci do nauki i kontaktu rodziców ze szkołami.

Radni PiS idą dalej i zapowiadają udział w specjalnym programie, który gwarantować każdemu gimnazjaliście otrzymanie własnego laptopa. – To program ,,Komputer dla ucznia’’. Każdy gimnazjalista dostanie laptopa z dostępem do internetu. Program rusza w przyszłym roku. Od 2010 co roku ma być wydawane na ten cel pół miliarda złotych. Leszno posiadając planowaną przez nas infrastrukturę ma realne szanse wejść w rządowy program – dodaje Szczot.

Projekt radnych PiS ma zostać poddany pod głosowanie radnych w najbliższy czwartek w czasie sesji Rady Miejskiej.

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)