Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Pierwszy dzień pracy parlamentarzystówwtorek, 12 listopada 2019, Elka.pl

W samo południe rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji. Wśród 460 posłów są też reprezentanci ziemi leszczyńskiej. Radio Elka jest w Warszawie, przyglądając się inauguracji i rozmawiając z parlamentarzystami.

Inauguracyjne posiedzenie rozpoczęło się o 12.00, jednak my w Sejmie pojawiliśmy się już ok. 9.00 - o tej porze w kompleksie budynków parlamentu trwały jeszcze ostatnie prace przygotowawcze - przewożono meble i podłączano instalacje. Zjawiało się też coraz więcej posłów - przed posiedzeniem Izby odbywały się spotkania klubów poselskich. Jednym z pierwszych parlamentarzystów, jakich spotkaliśmy na sejmowych korytarzach, był poseł KO Grzegorz Rusiecki, debiutujący w tej roli. -Byłem w Sejmie prawie dwadzieścia lat temu, jako przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Leszna - powiedział Radiu Elka - tydzień temu mieliśmy już szkolenie zapoznawcze, ale wciąż mam kłopot z orientacją w budynku. Posłowie opozycji skarżą się, że nie dostali jeszcze porządku obrad. -Wiem, że zaczniemy o 12.00, ale do której posiedzimy, nie wiadomo - mówił.

Poseł Lewicy Wiesław Szczepański do Sejmu wrócił po ośmioletniej przerwie. -Zmieniło się niewiele - przyznał - zresztą pracując w Warszawie czasem tu bywałem. Klub Lewicy zgłosił Szczepańskiego jako kandydata na sekretarza, biorąc pod uwagę jego doświadczenie. -Kancelaria marszałka - seniora odpowiedziała, że pan marszałek Macierewicz nie widzi dla mnie na razie zadań - powiedział Wiesław Szczepański. Poseł już wie, że w Sejmie będzie pracował w Komisji Infrastruktury, klub wydelegował go też do Komisji Obrony Narodowej, co - jak sam przyznał - będzie dla niego nowością i dużym wyzwaniem.

W miarę zbliżania się godziny rozpoczęcia obrad atmosfera w sejmowych korytarzach stawała się coraz bardziej gorąca - od 11.00 dziennikarze zostali praktycznie uwięzieni w okolicach tak zwanego „stolika dziennikarskiego”, skąd Straż Marszałkowska nie wypuszczała już samopas nikogo. Mogliśmy więc z oddali oglądać wkraczanie do gmachu zaproszonych na posiedzenie gości i składanie wieńców pod tablicami upamiętniającymi między innymi parlamentarzystów poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej.

Udało się nam jednak spotkać także z posłem PiS Janem Dziedziczakiem, który Leszno uważa za swoją „kwaterę główną”. Chwilę wcześniej w słynnych sejmowych kuluarach dowiedzieliśmy się z dobrze poinformowanego źródła, że Dziedzczak ma zostać szefem struktur PiS w całej Wielkopolsce. -Jestem prezesem okręgu kalisko-leszczyńskiego, a co będzie dalej to zobaczymy - odpowiedział dyplomatycznie. Poseł ma nadzieję nadal pracować w Komisji do spraw Unii Europejskiej. -Do rządu się nie wybieram - zapewnił - będę aktywnie działał zarówno w parlamencie, jak i okręgu wyborczym.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)