Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Biuro Posła Jana Dziedziczaka
08.30 do 14.00


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Pierwsze leszczyńskie becikowe. Od PiSuśroda, 17 maja 2017, Elka.pl

Członkowie leszczyńskiego PiSu ufundowali tysiąc złotych dla pierwszego dziecka, które urodziło się w leszczyńskim szpitalu po wejściu w życie programu „leszczyńskiego becikowego”. Otrzymała je Michalina Wieczorek, która przyszła na świat w poniedziałek wieczorem.

Uchwałę o wprowadzeniu „leszczyńskiego becikowego”, czyli pomocy w wysokości tysiąca złotych dla każdego nowo narodzonego mieszkańca Leszna Rada Miejska przyjęła w marcu. Jednak program wszedł w życie po zabezpieczeniu pieniędzy w budżecie - stało się to w poniedziałek, kiedy radni przeznaczyli na ten cel 600 tysięcy złotych z wolnych środków.

Wprawdzie pierwsze „becikowe” mają być wręczane 5 czerwca w obecności Elżbiety Rafalskiej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jednak działacze leszczyńskiego PiSu postanowili sami wyróżnić pierwszego noworodka objętego programem - oczywiście przypominając, że to oni byli jego inicjatorem.

Dziś w na „porodówce” leszczyńskiego szpitala przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Szczot i wiceprezydent Piotr Jóźwiak przekazali symboliczny czek na tysiąc złotych małej Michalinie Wieczorek. -Michalina urodziła się w poniedziałek wieczorem, kilka godzin po podjęciu uchwały o przekazaniu pieniędzy na program - powiedział Sławomir Szczot. Wiceprezydent Jóźwiak zaznaczył jednak, że wręczany tysiąc złotych nie pochodzi z miejskiej kasy, tylko właśnie od Prawa i Sprawiedliwości. Nie chciał zdradzić kto dokładnie złożył się na prezent, ale na czeku poza nim i Szczotem podpisany był poseł Jan Dziedziczak. -Oczywiście państwu przysługuje miejskie „becikowe” i po złożeniu wniosku zostanie ono przyznaje - zapewnił wiceprezydent.

Rodzice Michaliny, państwo Magdalena i Łukasz Wieczorkowie nie kryli, że pomoc się im przyda, zwłaszcza że to ich drugie dziecko. Sama Michalina prezent przyjęła z głośnym płaczem, jak na noworodka przystało.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)