Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Oświadczenia lustracyjne - ważne czy nie?wtorek, 15 maja 2007, Dziennik

Polityczna burza wokół daty publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego unieważniającego część zapisów ustawy lustracyjnej powinna ucichnąć, bo "Dziennik Ustaw" z werdyktem już trafił do sprzedaży. Ale nie jest to wcale takie pewne. Bo IPN uważa, że wciąż powinien przyjmować oświadczenia lustracyjne.

Według rzecznika rządu Jana Dziedziczaka to najszybszy druk orzeczenia Trybunału od dwóch lat. Do tej pory - jak powiedział - trwało to około dziewięciu dni. Ale ten rekord nie robi wrażenia na rzeczniku Instytutu Pamięci Narodowej Andrzeju Arseniuku. Twierdzi on, że IPN będzie czekał na uzasadnienie wyroku Trybunału, by zdecydować, co robić ze złożonymi już w instytucie oświadczeniami lustracyjnymi.

Wszystko przez to, że Trybunał uznał, że niektóre grupy - objęte do tej pory lustracją - nie powinny składać oświadczeń lustracyjnych. Według Arseniuka, nie zmienia więc sytuacji opublikowanie orzeczenia Trybunału w "Dzienniku Ustaw". Bo ustawa, choć okrojona, nadal obowiązuje.

Publikacja orzeczenia w "Dzienniku Ustaw" oznaczała, że natychmiast wchodzi ono w życie, a oświadczenia lustracyjne, do których przekazania IPN-owi było zobowiązanych setki tysięcy Polaków, stają się nieważne. Jeśli jednak wyrok TK nie ukazałby się dziś, ci, którzy nie złożyliby oświadczeń, mogliby stracić pracę. Bo właśnie dziś o północy mijał termin ich przesyłania.

W piątek TK uznał za niekonstytucyjne 39 zapisów nowego prawa lustracyjnego na 77 ocenianych.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)