Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Orzechowski: sądy rejonowe pozostaną (?)wtorek, 4 listopada 2008, Elka.fm

Leszno. Nie będzie likwidacji sądów rejonowych – tak wynika z informacji, które od ministra sprawiedliwości otrzymał poseł PO Maciej Orzechowski. O planach likwidacji sądów w południowo-zachodniej Wielkopolsce informował niedawno poseł PiS Jan Dziedziczak. Orzechowski dementuje; jeżeli nawet byłyby takie plany, z pewnością byłyby konsultowane z sędziami.
Sprawa przyszłości sądownictwa na ziemi leszczyńskiej bardzo zaktywizowała parlamentarzystów. Najpierw poseł Jan Dziedziczak zaalarmował opinię publiczną, że minister Ćwiąkalski chce „ciąć” siec sądów rejonowych i w mniejszych miastach zastępować je oddziałami zamiejscowymi większych sądów. Tak miałoby stać się między innymi w Kościanie, Rawiczu i Gostyniu.
Te informacje dementuje konkurent Dziedziczaka w walce o serca naszych wyborców poseł PO Maciej Orzechowski. Otrzymałem właśnie odpowiedź na interpelację w tej sprawie – powiedział Radiu Elka. Minister Ćwiąkalski pisze w niej, że nie ma planów likwidacji sądów. Wprawdzie z pisma wynika, że rząd przymierza się do reorganizacji sądów, która ma pomóc w sprawniejszym prowadzeniu postępowań, ale żadnych konkretnych decyzji nie ma. Nieprawdą jest na przykład, że likwidowane mają być te sądy, gdzie orzeka mniej niż dziesięciu sędziów – mówi Orzechowski. Resort sprawiedliwości zapewnia też, że wszelkie zmiany przejdą najpierw konsultacje z zainteresowanymi – w tym przypadku z sędziami.
Podobną odpowiedź na interpelację, dotyczącą sądu w Rawiczu, otrzymał właśnie poseł SLD Wiesław Szczepański.

Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)