Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

"Opozycja totalna utrudnia powołanie Akademii Kaliskiej"czwartek, 19 września 2019, Niezalezna.pl

- Opozycja totalna utrudnia powołanie Akademii Kaliskiej - powiedział w Kaliszu poseł Jan Dziedziczak. Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości "jako winnego" wskazał na przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Rafała Grupińskiego z PO-KO, który "nie nadał ustawie biegu".

Jan Dziedziczak poinformował na konferencji prasowej, że Akademia Kaliska nie zostanie utworzona, jak wcześniej zapowiadano, 1 października, bo projekt ustawy o jej utworzeniu na bazie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu nie został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie.

Z takim pismem - jak poinformował - do przewodniczącego komisji Rafała Grupińskiego 10 września zwróciła się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. "Poseł Grupiński nic w tej sprawie nie zrobił, pismo schował do szuflady i ustawie nie nadał biegu" - oświadczył Dziedziczak.

Zdaniem parlamentarzysty PiS, przewodniczący komisji "nie zwołał posiedzenia, pomimo tego, że na stronach Sejmu na 11 września zaplanowano sprawozdanie komisji o poselskim projekcie Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącym ustawy o utworzeniu Akademii Kaliskiej" - powiedział Dziedziczak.

Podkreślił, że gdyby przewodniczący komisji dotrzymał terminów, to Akademia Kaliska ruszyłaby 1 października.

Dziedziczak pytał na konferencji:

"Dlaczego Rafał Grupiński nie podjął tego tematu na swojej komisji? Czy zależało mu na tym, żeby ten projekt się nie udał, czy chodzi o to, co jest niezwykle wulgarnym przejawem zachowania opozycji totalnej, że jeżeli jest projekt PiS, to nawet jakby to był bardzo dobry projekt, to za wszelką cenę opozycja totalna utrudnia jego realizację".

Grupiński powiedział, że na 10 września "były zaplanowane dwa posiedzenia komisji, w tym jedno połączone, ale przy planach, że posiedzenie Sejmu miało być trzydniowe. Decyzją PiS obrady skrócono do jednego dnia, więc przede wszystkim musieliśmy przyjąć sprawozdanie z czteroletniej pracy komisji i dlatego nie było czasu, żeby rozpatrywać wniosek o utworzenie Akademii. Niech pan Dziedziczak ma pretensje do marszałka Sejmu, że skrócono posiedzenie o dwa dni" - oświadczył poseł PO-KO.

Jak zapewnił Dziedziczak, PiS "nie zostawi tak tej sprawy, ponieważ marszałek Sejmu ma narzędzia do tego, żeby w ważnych ustawach wprowadzić zarząd komisaryczny i wówczas ktoś z prezydium Sejmu przeprowadzi posiedzenie komisji w tej sprawie".

Zapowiedział, że podejmie działania, by Akademia Kaliska ruszyła od 1 listopada.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)