Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Opłatek Akowców w Mórkowie. Żywa lekcja patriotyzmusobota, 13 stycznia 2018, Elka.pl

Wasz obowiązek wobec Polski nie wygasł, znów jesteście Polsce potrzebni – mówił do kombatantów AK wiceminister Jan Dziedziczak podczas dorocznego spotkania opłatkowego Światowego Związku Żołnierz Armii Krajowej. Odbyło się ono w domu zakonnym Księży Chrystusowców w Mórkowie.

Opłatkowe spotkania leszczyńskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK to już wieloletnia tradycja - wcześniej odbywały się na Świętej Górze, od kilku lat ich miejscem jest nowicjat Księży Chrystusowców w Mórkowie. Przyjeżdża na nie kilkadziesiąt osób, wśród nich kilkoro kombatantów. Z roku na rok liczba żołnierzy Armii Krajowej się zmniejsza - w ubiegłym na wieczną wartę odszedł między innymi prezes leszczyńskiego oddziału związku Marian Sobkowiak.

-Te spotkania są dla nas okazją do oderwania się od codzienności - mówiła obecna prezes Joanna Kiąca-Fryczkowska - wspomnienia tamtych czasów nadają sens mojemu życiu. Wiceminister spraw zagranicznych i poseł ziemi leszczyńskiej Jan Dziedziczak podkreślił, że świadectwo żołnierzy AK jest bardzo ważne dla budowania patriotyzmu w obecnych pokoleniach Polaków. -Jesteście bardzo potrzebni Polsce, szczególnie w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości - mówił.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)