Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Obrażony Giertych: Odwołać wiceminister pracyczwartek, 17 maja 2007, Dziennik

Romanowi Giertychowi nie spodobały się słowa krytyki, jakie usłyszał od Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Wiceminister pracy nie zostawiła suchej nitki na jego pomyśle zakazu propagandy gejowskiej w szkołach. "Odwołać Kluzik-Rostkowską!" - odcina się Giertych. "Nie ma mowy" - odpowiada rzecznik rządu.

"Członkowie gabinetu nie mogą nawzajem wchodzić w swoje kompetencje" - tłumaczy wicepremier i minister edukacji. Już wysłał list w tej sprawie do szefa rządu. Czy Jarosław Kaczyński przychyli się do prośby swego zastępcy i odwoła wiceminister pracy? Nie.

"Nie ma mowy o jej odwołaniu. Roman Giertych jest wicepremierem. Tylko premier decyduje o tym, kto wchodzi w skład rządu" - mówi rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Roman Giertych zapowiedział, że do projektu najnowszej nowelizacji ustawy oświatowej wpisze zakaz wstępu organizacji homoseksualnych do szkół.

"Nie chcę się zgodzić, by w Polsce, tak jak w dużej części krajów Europy Zachodniej, w podręcznikach dla dzieci znajdowały się informacje o trzech równorzędnych modelach rodziny - z dwiema mamusiami, dwoma tatusiami lub tatusiem i mamusią" - tłumaczył minister.

Ten pomysł nie spodobał się wiceminister pracy i polityki społecznej. Joanna Kluzik-Rostkowska na posiedzeniu Rady Ministrów skrytykowała Romana Giertycha. Minister edukacji stwierdził, że w ten sposób weszła w jego kompetencje.

Wiceminister Kluzik-Rostkowska odpiera zarzuty. "Jestem odpowiedzialna za to, żeby się nie szerzyła w Polsce dyskryminacja z różnych powodów: płci, wieku, przekonań religijnych, ale również by nie było dyskryminacji osób na tle orientacji seksualnej" - mówi wiceminister. Joanna Kluzik-Rostkowska jest przekonana,- że "tą awanturą" Giertych osiągnie swój cel: "wszyscy będą wiedzieli o konserwatywnych poglądach LPR. Ale nikt nie będzie zważał na to, żeby nie było dyskryminacji w Polsce” – podkreśliła.

Wiceminister zaznaczyła, że jest „oczywiście przeciwna” propagowaniu homoseksualizmu w szkołach, ale kiedy rozmawia na ten temat z nauczycielami, rodzicami i organizacjami pozarządowymi „wszyscy mówili jednym głosem, że takiego problemu w tej chwili w polskich szkołach nie ma”.


Administrator strony: Błażej Wojtyła

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)