Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Nowa funkcja posła Dziedziczakaczwartek, 19 grudnia 2019, Fakty Kaliskie

Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego, został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko pełnomocnika rządu ds. Polonii i Polaków za granicą. Uroczystość odbyła się w czwartek, 19 grudnia z udziałem młodzieży polonijnej z Białorusi, Litwy i Ukrainy.

- Będziemy robić wszystko, jako rząd, żeby łączność Polaków z Polską, gdziekolwiek oni są, była jak najbardziej ścisła – powiedział premier, zwracając się do przedstawicieli Polonii. - Powołujemy dziś Pełnomocnika, żeby Polska jeszcze lepiej służyła wam oraz waszym relacjom z naszym pięknym krajem.

- Jesteście widocznym dowodem na to, jak piękną kulturę ma Polska – dodał Mateusz Morawiecki, zwracając się bezpośrednio do dzieci obecnych na uroczystości. - Chcemy, żeby gdziekolwiek jesteście, Polska była w waszych sercach, działaniach, czynach, żeby to nie był tylko ślad przeszłości.

Stanowisko Jana Dziedziczaka jest nową funkcją w rządzie - zostało ustanowione trzy dni temu. Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do obowiązków pełnomocnika należeć będzie: opracowywanie propozycji działań i inicjatyw Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów na rzecz Polonii i Polaków za granicą; realizowanie zleconych przez Radę Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów działań w zakresie pomocy Polonii i Polakom za granicą, w szczególności organizowanie różnorodnych form wsparcia dla organizacji i środowisk polonijnych i realizowanie innych działań zleconych przez Radę Ministrów lub Prezesa Rady Ministrów.

Jan Dziedziczak od lipca 2006 do listopada 2007 r. był rzecznikiem prasowym rządu Jarosława Kaczyńskiego. Od 2007 r. był posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Obecnie jest posłem PiS IX kadencji z okręgu kalisko-leszczyńskiego. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceministra spraw zagranicznych ds. Polonii i Polaków za granicą.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)