Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Minister Jan Dziedziczak wspiera Energe MKS Kaliszczwartek, 9 listopada 2017, Kalisz.naszemiasto.pl

Energa została sponsorem tytularnym MKS Kalisz

Energa została sponsorem tytularnym MKS Kalisz. Jeden z największych koncernów energetycznych w kraju wesprze finansowo kaliskich piłkarzy ręcznych oraz siatkarki i siatkarzy.

Umowa między MKS Kalisz a Grupą Energa została podpisana we wtorek. Już w środę piłkarze ręczni MKS-u zagrali z logo nowego sponsora na koszulkach, a zespół od teraz nosi nazwę Energa MKS Kalisz.

- Umowa jest podpisana do końca sezonu 2017/2018. Mamy nadzieję, że pozwoli na awans siatkarek do ekstraklasy i zdobycie środka tabeli przez piłkarzy ręcznych - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energa MKS Kalisz. - Nie mogę zdradzić szczegółów umowy, ponieważ jest ona objęta klauzulą poufności.

Koncern Energa liczy, że dzięki wsparciu, w Kaliszu będzie rozwijał się profesjonalny sport na najwyższym poziomie.

- Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z klubem MKS Kalisz. Cieszy nas to, że nasza sportowa rodzina powiększyła się o trzy nowe drużyny, przede wszystkim superligową drużynę piłki ręcznej mężczyzn. Liczymy, że siatkarki również wrócą do rozgrywek ekstraklasowych. W Kaliszu mamy jeden z oddziałów naszego głównego segmentu, czyli dystrybucji. Liczymy, że nasza współpraca będzie udana - mówi Urszula Drukort-Matiaszuk, rzeczniczka prasowa Grupy Energa SA.

W rozmowach ze sponsorem pomagał minister Jan Dziedziczak, który podkreśla, że takie decyzje wpisują się w cele, jakie stawia sobie rząd.

- Ta decyzja prowadzi do tego, ze mieszkańcy miasta jeszcze bardziej identyfikują się ze swoim miastem i klubem. W stolicy szczypiorniaka, w stulecie tej dyscypliny warto było podjąć taką decyzję. Druga rzecz, to promocja najstarszego miasta w Polsce na zewnątrz, a trzecia, to aktywizacja dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że dzięki podpisanej umowie piłka ręczna w Kaliszu będzie na najwyższym poziomie jeszcze przez wiele lat, bo to umożliwia klubowi bezpieczną realizację swoich założeń - mówi minister Jan Dziedziczak.

Dotychczas głównym sponsorem MKS-u był samorząd miasta. Teraz klub otrzymuje dodatkowe wsparcie.

- Chciałbym podziękować panu ministrowi, koncernowi Energa oraz prezesowi MKS-u. Jak państwo wiedzą, hasło "Kalisz dopisz swoją historię" właśnie pięknie nam się tutaj wpisuje. Pierwsze kroki, to był nowy klub, nadzieje, które otrzymaliśmy od działaczy, którzy z całego serca działali. Pamiętamy pierwsze zabiegi Edwarda Prusa. Skuteczność, to jest to, co powinno być obecne zawsze w działaniach klubu i mogę się tylko cieszyć, że mamy takich możnych ludzi, którzy chcą nas wspierać, są koncerny, które wychodzą naprzeciw średnim ośrodkom, a nie tylko największym. Cieszmy się z tego i czekajmy na sukcesy naszych drużyn - mówi prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Pojawienie się możnego sponsora w PGNiG Superlidze cieszy władze profesjonalnej ligi.

- Kolejne mocne wsparcie pojawiło się w Superlidze ze strony spółek skarbu państwa. Nie ukrywamy, że cel profesjonalizacji ligi miał za zadanie przyciągać kapitał do piłki ręcznej. Pamiętam jak w maju tego roku klub nie mając jeszcze pewności co do awansu zjawił się w Superlidze i rozmawiał ze mną na temat postępowania licencyjnego i już wtedy dawał symptomy standardów, o które chodzi Superlidze, czyli pełnej przejrzystości, wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego. Jak się okazuje, Kalisz jest nie tyle beniaminkiem, ale takim prymusem w Superlidze, bo nie tylko awansował do Superligi, nie tylko ma bardzo dobre wyniki, to jeszcze w zakresie biznesowym osiąga wspaniałe rezultaty - dodaje Piotr Łebek, komisarz PGNiG Superligi.

* tytuł pochodzi od administratora strony
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)