Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Minister Jan Dziedziczak na spotkaniu z Wojewodą Wielkopolskimczwartek, 16 stycznia 2020, Głos Wielkopolski

Wojewoda wielkopolski na spotkaniu noworocznym: Rząd chce współpracować z samorządowcami

- Od wyborów samorządowych, przez europejskie, a następnie polski parlament docieramy do elekcji prezydenckiej. Wielu z tu obecnych zapewne zna już swoje przyszłe wybory. Ja również. Ale najważniejszy będzie głos Polaków. Dziś wiemy, że wybór rozstrzygnie się pomiędzy czasem kolejnych ważnych, odważnych i potrzebnych zmian, a czasem politycznego konformizmu. Jestem przekonany, że prezydent aktywny, bliski ludziom, kulturalny, szanujący tradycję oraz historię to najlepszy wybór dla Polski. Tak mówią również Wielkopolanie, którzy ostatnich blisko pięć lat mieli okazję tego doświadczać - mówił podczas spotkania noworocznego wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

W czwartek 16 stycznia w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyło się spotkanie noworoczne wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.

- Otrzymałem od premiera Mateusza Morawieckiego szansę pozostania rzecznikiem interesu Wielkopolan i wielkopolskich samorządów z ramienia obecnego rządu. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale także duże zobowiązanie. Mam świadomość, że nie jest to prosta rola. Muszę się Państwu przyznać, że liczba zadań w ostatnich tygodniach stale mnie w tym przekonaniu utwierdza. Potwierdzi to zapewne moja żona, która, aby mnie w końcu zobaczyć, pojawiła się na dzisiejszym spotkaniu - mówił wojewoda.

Dalej Łukasz Mikołajczyk podkreślał, że chce być rzecznikiem interesu Wielkopolan i wielkopolskich samorządów. - Drzwi Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego są dla państwa otwarte. Rząd chce z państwem współpracować! Urząd wojewody powinien być miejscem spotkań. Wielkopolskim miejscem spotkań. Na to możecie liczyć. Wierzę, że i wy otworzycie drzwi swoich samorządów - zwracał się do wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Wojewoda mówił także o najważniejszych projektach realizowanych w urzędzie w ubiegłym roku. Wśród nich znalazła się realizacja polityki społecznej rządu, na czele z programem Rodzina 500 Plus, Maluch Plus, czy Senior Plus. Wspomniał także o Funduszu Dróg Samorządowych.

- Musimy też otwarcie mówić o tym, że rządowe wsparcie powoduje, że nasi mieszkańcy mają więcej środków w portfelach, ale i Państwo samorządowcy – dzięki programom drogowym – możecie odpowiadać na oczekiwania mieszkańców dotyczące dróg w gminie czy powiecie - tłumaczył Łukasz Mikołajczyk.

Na spotkaniu wojewoda przedstawił również plany na 2020 r. Wśród nich znalazła się m.in. zapowiedź powołania Wielkopolskiej Rady ds. Czystego Powietrza, czy odwiedzenia każdego powiatu w Wielkopolsce. - Jeśli z jakichś powodów nie da się przyjechać samochodem, przyjadę pociągiem. A jak będzie trzeba, wsiądę na rower i sprawdzę ścieżkę rowerową, która powstała przy drodze dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych - mówił.

Podczas przemówienia Łukasz Mikołajczyk odniósł się do zbliżających się wyborów prezydenckich.

- Dziś wiemy, że wybór rozstrzygnie się pomiędzy czasem kolejnych ważnych, odważnych i potrzebnych zmian, a czasem politycznego konformizmu. Jestem przekonany, że prezydent aktywny, bliski ludziom, kulturalny, szanujący tradycję oraz historię to najlepszy wybór dla Polski. Tak mówią również Wielkopolanie, którzy ostatnich blisko pięć lat mieli okazję tego doświadczać - stwierdził.

Na spotkaniu w centrum UM pojawili się m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, minister Jan Dziedziczak, wiceminister rozwoju Robert Nowicki, parlamentarzyści, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, a także przedstawiciele świata nauki i kultury.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)