Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Minister Jan Dziedziczak na Spotkaniu Noworocznym w Kaliszupiątek, 12 stycznia 2018, Calisia.pl

W klimacie lat dwudziestych: muzyki, sukcesów tamtego okresu i pod egidą radości z odzyskania niepodległości – tak wyglądało tegoroczne Noworoczne Spotkanie Kaliszan. Toast za pomyślność w 2018 roku wznieśli gospodarze – Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza i Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza oraz zaproszeni przez nich goście: politycy, samorządowcy, przedstawiciele świata kultury, sportu, biznesu, osoby działające społecznie.

W klimat dwudziestolecia międzywojennego wprowadziła zaproszonych gości Małgorzata Puchalska, która zaśpiewała szlagiery z tamtego okresu. Melodyjne i radosne, pokazujące energię tworzących je osób, które cieszyły się odzyskaną wolnością. – W takim klimacie upłynie nam rok 2018 w Kaliszu. Będziemy świętować stulecie odzyskania niepodległości, przypominać ten niezwykle ciekawy okres – dodał Robert Kuciński, prowadzący Noworoczne Spotkanie Kaliszan.
W podobnym tonie utrzymane było wystąpienie Grzegorza Sapińskiego. Prezydent Kalisza podkreślił, że miasto, podobnie jak wtedy, przeżywa boom inwestycyjny, a co za tym idzie budżet miasta. Pieniądze płyną też z Unii Europejskiej, dzięki czemu możliwe są m.in. tak ważne w tym momencie rozwiązania ekologiczne. - Bądźmy wierni naszej tradycji i historii. To solidne podstawy. Dokonania wcześniejszych pokoleń zobowiązują nas do tego. W ten sposób okazujemy wdzięczność dla poprzedników – mówił włodarz miasta. - Jesteśmy otwarci i gotowi na wszelkie nowości służące poprawie życia mieszkańców oraz budowaniu wizerunku naszego miasta na zewnątrz jako otwartego, jedynego w swoim rodzaju, z szeroką ofertą kulturalną, nawet w skali światowej. Dlatego powstała nowa strategia marketingowa, którą konsekwentnie realizujemy. Dopisujemy swoją historię. Bo wszyscy jak tu jesteśmy zmieniamy razem Kalisz, dołączamy swoje pomysły. Życzenia noworoczne kaliszanom złożył Andrzej Plichta. - Przed nami szczególny rok, rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To niezwykła okazja do wspomnień, ale także przybliżenia najmłodszym naszej historii, umacniania narodowej tożsamości. Niech ten wspaniały jubileusz będzie dla nas drogowskazem, motywacją do realizacji planów i zamierzeń. Niech w naszym mieście nigdy nie zabraknie odpowiedzialnej wspólnoty obywatelskiej. Oby nowy rok przyniósł nam wszystkim spokój w sercu, zdrowie, rodzinne szczęście i dostatek. Oby nigdy nie zabrakło nam pasji, zaangażowania, wytrwałości w urzeczywistnianiu kolejnych marzeń. Spotkanie zakończyło wzniesienie toastu za pomyślność kaliszan i miasta. AW, zdjęcia autor

* tytuł artykułu pochodzi od administratora strony
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)