Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Minister gospodarki idzie na wojnę z premieremponiedziałek, 12 lutego 2007, Dziennik

Minister gospodarki Piotr Woźniak buntuje się przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Kilka dni temu zatrudnił w swoim gabinecie politycznym Andrzeja Kaczmarka i Tomasza Wilczaka, dwóch podsekretarzy stanu, których premier dopiero co zdymisjonował - informuje DZIENNIK.

"Premier jest bardzo niezadowolony z tych nominacji" - przyznaje DZIENNIKOWI rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Według naszych ustaleń w najbliższych dniach Woźniak może się spodziewać wezwania na dywanik. "Będzie musiał się gęsto tłumaczyć. Nie po to ich odwoływaliśmy, żeby teraz Woźniak sobie ich zatrudniał" - nie kryje złości bliski współpracownik premiera.

Ściągnięcie Wilczaka i Kaczmarka do resortu oznacza, że minister gospodarki wypowiada premierowi Kaczyńskiemu wojnę. Jej skutki mogą być tylko dwa: albo Woźniakowi uda się wywalczyć mocniejszą pozycję, albo będzie musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem.

Według naszych ustaleń zatrudnienie Wilczaka i Kaczmarka to reakcja na ingerencję szefa rządu w politykę kadrową resortu. "Po ich odwołaniu premier obiecał, że Woźniak dostanie wolną rękę przy obsadzaniu wakatów. Okazało się, że była to tylko czcza obietnica" - twierdzi wysoki urzędnik Ministerstwa Gospodarki.

Jak nieoficjalnie dowiedział się DZIENNIK, Woźniak chciał, by jeden z tych wakatów objął młody poseł PiS Tomasz Dudziński. Ale nominacja została zablokowana przez premiera. "Minister liczył, że Dudziński pomoże mu w budowie politycznego zaplecza. Sprzeciw Kaczyńskiego miał mu pokazać miejsce w szeregu" - uważa jeden z parlamentarzystów PiS. "Jeśli premier będzie chciał wsadzić do resortu swoich ludzi, to minister będzie bardzo poważnie rozważał swoją dymisję" - dodaje informator DZIENNIKA.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)