Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

"Mamy dość Giertycha"czwartek, 18 stycznia 2007, Dziennik

"To jest niedopuszczalne, byśmy negocjowali z panem Giertychem każde posunięcie" - mówi DZIENNIKOWI minister Przemysław Gosiewski, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Michał Krzymowski: Premier Kaczyński powiedział, że jego cierpliwość wobec LPR i Samoobrony się wyczerpuje. Czy to oznacza, że koalicja może się rozpaść?
Przemysław Gosiewski*: Nasze zastrzeżenia dotyczą tylko jednego koalicjanta - Ligi Polskich Rodzin. To jest niedopuszczalne, byśmy negocjowali z panem Giertychem każde posunięcie. W sprawie NBP na szczęście doszliśmy do porozumienia. Ale i tak musimy porozmawiać z LPR o poprawie naszych relacji.

A może wina leży po stronie PiS, które nie wypełnia umowy koalicyjnej?
LPR zapełniła już wszystkie stanowiska, które jej z umowy przysługiwały. Ostatnie - sekretarza stanu w UKiE - objął niedawno Daniel Pawłowiec. Kilku miejsc nie obsadziła jeszcze Samoobrona, ale to też nie z naszej winy. Po prostu nie zgłosili kandydatów.

Czy wśród tych wakatów, które czekają na ludzi wskazanych przez Leppera, są także fotele wojewodów i wicewojewodów?
Nie. Umowa koalicyjna nie przewiduje żadnych zmian na tych stanowiskach.

A czy wasze relacje z Samoobroną tak samo jak z Ligą wymagają poprawy?
Z Samoobroną nie.

Minister Zbigniew Wassermann twierdzi jednak, że PiS rozważa wariant rządu mniejszościowego właśnie bez udziału Samoobrony.
A ja mówię, że nie bierzemy pod uwagę takiego scenariusza. Mamy rząd większościowy i nie zamierzamy zmieniać reguł gry. Podtrzymujemy jednak deklarację, że w tym rządzie nie będzie ministra, któremu zostaną postawione prokuratorskie zarzuty.

Czyli rząd z Samoobroną, ale bez Leppera.
Na razie taki wariant nie wchodzi w grę. Prokurator krajowy Janusz Kaczmarek twierdzi przecież, że Andrzejowi Lepperowi nie grożą żadne zarzuty.

A gdyby groziły?
Pan Lepper zostałby potraktowany jak każdy inny minister.

To znaczy?
Musiałby odejść.

Razem z resztą ministrów rekomendowanych przez Samoobronę?
Nie, bo te zarzuty, gdyby w ogóle się pojawiły, dotyczyłyby tylko pana Leppera. Dlaczego więc reszta miałaby zostać zdymisjonowana?

Zmiany w rządzie jednak będą, bo trwa przegląd resortów. Kto zostanie odwołany?
Pracę na pewno może stracić jeszcze jeden wiceminister z resortów gospodarczych za słabe wykorzystywanie środków unijnych. Jeśli chodzi o ministrów konstytucyjnych, to też możemy się spodziewać jednej zmiany.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak wskazał na kogoś z tej trójki: Jerzy Polaczek, Piotr Woźniak, Radosław Sikorski.
Mam na ten temat inną wiedzę, a w odróżnieniu od pana Dziedziczaka uczestniczę w przeglądzie resortów. Przyznam, że w tym gronie najbardziej mnie zaskoczyła obecność ministra obrony narodowej.

Kiedy dowiemy się, które ministerstwo będzie miało nowego szefa?
W czwartek premier rozmawiał z minister pracy Anną Kalatą i wicepremierem Andrzejem Lepperem. Przegląd resortów zamknie w piątek minister środowiska Jan Szyszko. Decyzję o tym, kto pożegna się ze swoim resortem, premier podejmie w przyszłym tygodniu.

A co z Kazimierzem Marcinkiewiczem? W rozmowie z "Wprost" premier Kaczyński powiedział, że nie kiwnie nawet palcem, by został on prezesem PKO BP. Wicepremier Zyta Gilowska uważa z kolei, że były premier może sobie nie poradzić na tym stanowisku . Skąd tyle złośliwości?
Moim zdaniem Marcinkiewicz jest w stanie prowadzić PKO BP. Był przecież bardzo dobrym szefem sejmowej komisji skarbu, jako premier także żywo interesował się sprawami gospodarczymi. A premier tak powiedział, bo po prostu nie chce ingerować w decyzje Komisji Nadzoru Bankowego.


Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)