Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 520427

W dniach od 9 do 25 stycznia biuro poselskie, będzie nieczynne.
W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy na adres: leszno@dziedziczak.pl

Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Leszno stolicą walki z dopalaczamiczwartek, 29 marca 2018, Leszno.pl

28 marca 2018r. w Lesznie odbył się Ogólnopolski Kongres Zwalczania Dopalaczy. Organizacja tego wydarzenia stała się wypadkową dotychczasowych doświadczeń władz samorządowych w walce z dopalaczami. Eskalacja problemu na przestrzeni lat wymagała podjęcia zdecydowanych działań. W tym celu Ministerstwo Sprawiedliwości, na prośbę miasta Leszna, zleciło Instytutowi Wymiaru Sprawiedliwości przygotowanie ekspertyzy na temat prawnej możliwości zwalczania dopalaczy z punktu widzenia cywilnego, administracyjnego i karnego.

Pierwsza część debaty poświęcona była przedstawieniu wspomnianej ekspertyzy. W drugiej części odbyła się debata z udziałem ekspertów: wiceministra sprawiedliwości dr. Marcina Warchoła, wiceministra Jana Dziedziczaka, sędziego Bartosza Jakubowskiego (Departament Legislacyjny Ministerstwa Sprawiedliwości), dr. Bartłomieja Wróblewskiego – Posła na Sejm RP, Tomasza Białasa – dyrektora Departamentu Nadzoru Nad Środkami Zastępczymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz zastępca dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji – mł. insp. Grzegorza Napiórkowskiego. Debata stała się doskonałą okazją do dyskusji.

Uczestnicy kongresu zdobyli wiedzę na temat procedowanych zmian legislacyjnych, które przyczynią się do walki z tym ważkim problemem społecznym. Wielokrotnie podkreślono, że miasto Leszno nieprzypadkowo stało się stolicą walki z dopalaczami. Warto wspomnieć chociażby o powołanym zespole, z inicjatywy Wiceprezydenta Piotra Jóźwiaka, który przygotował własną propozycję nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jak podkreślił wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, zaproponowane w niej rozwiązania są warte przemyślenia.

W kongresie wzięło udział ok. 100 osób. Byli to komendanci i przedstawiciele komend na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i miejskim, dyrektorzy wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno – epidemiologicznych, prokuratorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i narkomanii.

Liczymy na deklaracje przybyłych ministrów o wzmożonej pracy, której efektem będzie zmiana dotychczasowych, jak wykazał kongres, nieskutecznych przepisów prawa.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)