Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Konstytucja ochroni życie od poczęciapiątek, 2 marca 2007, Dziennik

Posłowie pracujący nad zmianami polskiej ustawy zasadniczej wpisali do projektu nowelizacji ochronę życia od poczęcia. Wcześniej zwolennicy takiej zmiany dostali nowe wsparcie. Nie byle jakie. Projekt poparł premier.

Komisja po dwugodzinnej, burzliwej debacie przyjęła wersję zaproponowaną przez posła PiS Dariusza Kłeczka. W myśl jego propozycji artykuł 30. konstytucji miałby brzmieć : "Źródłem wolności i praw człowieka i obywatela jest przyrodzona i niezbywalna godność człowieka, przynależna mu od chwili poczęcia".

To kompromis. Poseł LPR Andrzej Mańka zgłosił jako wniosek mniejszości propozycję, by w artykule 38. kontytucji zapisać, że Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

"Mamy zgodę w liście premiera do posłów" - ujawnił wcześniej w Radiu ZET poseł PiS Artur Zawisza. Poparcia Jarosława Kaczyńskiego dla wpisania ochrony życia od poczęcia nie chciał jednak potwierdzić oficjalnie rzecznik rządu Jan Dziedziczak.

Propozycje zmian w konstytucji trafią teraz na drugie czytanie na forum Sejmu.

Wczoraj znów sprawa zmiany konstytucji poróżniła koalicję i posłów samego PiS. Komisja zajmująca się takim projektem odwołała przewodniczącą z PiS, a powołała na to stanowisko przedstawiciela PSL. Posłowie twierdzili, że Jadwiga Wiśniewska opóźnia ich prace, bo w środę wieczorem przerwała obrady komisji. Tłumaczyła potem, że według niej prac nad tak ważnym projektem nie można prowadzić w pośpiechu.Administrator strony: Błażej Wojtyła
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)