Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak ws. 30-krotności ZUS: celem społeczna sprawiedliwośćponiedziałek, 18 listopada 2019, Polskie Radio 24

- Osoby zarabiające ponad 12 tys. zł miesięcznie powinny płacić proporcjonalnie tyle samo do ZUS jak ci, których wynagrodzenie jest mniejsze. To poprawi sytuację w szeroko rozumianej polityce ubezpieczenia społecznego - powiedział na antenie radiowej Jedynki poseł PiS Jan Dziedziczak, odnosząc się do projektu tzw. 30-krotności ZUS. Dariusz Joński z KO podkreślił, że najpierw tę kwestię należy dogłębnie przedyskutować.

W środę posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy likwidujący od 2020 r. górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - tzw. 30-krotności ZUS. Według autorów projektu ma to przynieść wzrost wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oszacowany na 7,1 mld zł. Sejm ma zająć się tym projektem w najbliższym tygodniu.

J. Emilewicz: jest polityczna zgoda w sprawie limitu składek na ZUS

"To poprawi sytuację w polityce ubezpieczenia społecznego"

Jan Dziedziczak wyjaśnił dokładnie, o co chodzi w tym projekcie. Podkreślił, że celem jest społeczna sprawiedliwość. - Osoby, które zarabiają ponad 12 tys. zł miesięcznie, powinny płacić proporcjonalnie takie same pieniądze do ZUS jak osoby mający niższe wynagrodzenie. Uważamy, że ta równość da budżetowi państwa 6 mld zł. To poprawi sytuację w szeroko rozumianej polityce ubezpieczenia społecznego - zaznaczył poseł PiS.

Zwrócił się w tej kwestii do swojego adwersarza. - Mamy nadzieję, że poseł Dariusz Joński ma w sercu społecznościowe poglądy i nie stanie w obronie przywileju ludzi najbogatszych - powiedział Jan Dziedziczak.

"Gospodarka hamuje"

Polityk KO odparł, że przed przystąpieniem do głosowania w tej sprawie należy ją dogłębnie przedyskutować. Jak stwierdził, KO proponowała, by sejmowa Komisja Finansów Publicznych przeanalizowała skutki finansowe projektu ws. 30-krotnosci ZUS w najbliższych latach. Jego zdaniem chodzi w nim o to, by więcej pieniędzy wpłynęło do budżetu państwa.

- Bo w budżecie ich brakuje. Gospodarka hamuje i teraz zaczyna się problem - stwierdził Dariusz Joński. Dodał także, że przez ostatnie cztery lata PiS prowadziło redystrybucję pieniędzy. - Nie były one kierowane w duże inwestycje, tylko je właśnie redystrybuowano. To ciekawy model zarządzania, tylko że pod warunkiem dobrze "rozbujanej" gospodarki - mówił poseł.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której goście dyskutowali również m.in. o wtorkowym expose premiera Mateusza Morawieckiego, a także o uniewinnieniu przez Sąd Okręgowy w Warszawie Piotra Najsztuba i utrzymaniu w mocy zaskarżonego wyroku Sądu Rejonowego w Piasecznie ws. wypadku, który dziennikarz spowodował w październiku 2017 r.

Antoni Trzmiel - Debata Jedynki - 18.11.2019 r.
+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)