Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: poprzednie rządy nie umiały załatwić zniesienia wiz do USA. Naszemu się udałowtorek, 24 września 2019, Polskie Radio 2

- Po 30 latach zniesienie wiz dla Polaków stało się realne za naszych rządów. Poprzednie rządy nie umiały tak poprowadzić tej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak.

W Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda podpisał Donaldem Trumpem umowę dotyczącą zwiększenia amerykańskich sił wojskowych w Polsce oraz powstania dowództwa dywizyjnego. Ponadto prezydent USA zadeklarował, że Polska osiągnęła wymagany amerykańskim prawem poziom przyjmowanych wniosków wizowych, zatem będzie mogła mieć zniesione wizy. O znaczeniu tego spotkania mówił w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak.

Jan Dziedziczak: Polska jest bezpieczna

Jak podkreślił polityk PiS-u, działania obecnego rządu gwarantują nam bezpieczeństwo i zapobiegają ewentualnemu atakowi na Polskę. Podkreślił, że temu przede wszystkim ma służyć zwiększenie obecności amerykańskiej w Polsce.

- Prowadzimy taką politykę, żeby do agresji na nas nigdy nie doszło. Dzięki obecności wojsk USA potencjalny agresor nie zdecyduje się na atak, bo cena będzie większa niż zyski z okupacji np. terenów wschodnich - powiedział Jan Dziedziczak.

Jak wyjaśnił, chodzi o to, że traktat o NATO wymaga od państw należących do paktu wsparcia zaatakowanego sojusznika. To wsparcie może jednak być realne, militarne albo polegać na wystosowaniu rezolucji. Tymczasem "Amerykanie dbają o swoich żołnierzy", więc ich obecność w Polsce gwarantuje nam, że jeśli zostalibyśmy zaatakowani, to USA staną w naszej obronie. Potencjalni agresorzy mają tego świadomość, więc nie będą chcieli zaatakować Polski.

Zniesienie wiz dla Polski?

Jan Dziedziczak przyznał, że decyzja o włączeniu Polski w program ruchu bezwizowego związana jest z amerykańską polityką. Zaznaczył również, że to właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości, dzięki wyjątkowo dobrym relacjom z USA, potrafił sprawić, że te wizy zostaną zniesione.

- Bardzo się z tego cieszymy. To dowód bardzo dobrych, kwitnących relacji polsko-amerykańskich. Nigdy w ciągu 30 lat nie było takiej intensyfikacji i tak dobrych relacji - podkreślił poseł. - To naprawdę po 30 latach się stało za naszych rządów. Poprzednie nie umiały tej polityki tak poprowadzić - zaznaczył.

Jak wyjaśnił, zmiana podejścia do Polski i Polaków wynika z tego, że Donald Trump zdaje sobie sprawę z faktu, że zwycięstwo w 2017 roku zawdzięcza Polonii amerykańskiej. - Jego sztab wie, że musi zabiegać o interesy Polski, żeby przekonać do siebie tę decydującą grupę Polonii amerykańskiej - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Michał Rachoń.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)