Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak (PiS): marszałek Senatu wykorzystuje swoją funkcję do międzypartyjnej rywalizacjiczwartek, 14 listopada 2019, Polskie Radio 24

– Tomasz Grodzki realizuje to, czego się obawialiśmy. (...) Powinien otrzymywać tezy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsekwentnie realizować spójną politykę państwa polskiego – powiedział Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu, zapowiedział, że wybierze się do USA, aby osobiście podziękować tamtejszym senatorom, którzy w piśmie do ówczesnej szefowej rządu Beaty Szydło wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją wokół Trybunału Konstytucyjnego i stawali w obronie praworządności w Polsce.

– Politykę międzynarodową prowadzi prezydent i rząd, a więc władza wykonawcza. (…) Obawiam się, że pan marszałek Grodzki będzie jeździł po świecie i opowiadał jak najgorsze rzeczy o tym, co dzieje się w naszym kraju – podkreślił były wiceminister spraw zagranicznych.

Wojna polsko-polska poza granicami kraju?

Jan Dziedziczak zaznaczył, że Tomasz Grodzki "realizuje to, czego się obawialiśmy". – Wykorzystuje swoją funkcję do brania udziału w rywalizacji międzypartyjnej, w tym wypadku PO kontra PiS. Co najgorsze, ma być ona realizowana poza naszym krajem. Wojna polsko-polska ma przenieść się jeszcze silniej za granicę – zauważył.

Współpraca, a nie szkodzenie

W opinii polityka, marszałek Senatu powinien otrzymywać tezy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych i konsekwentnie realizować spójną politykę państwa polskiego.

– W dojrzałych demokracjach opozycja i ugrupowanie rządzące współpracują poza granicami kraju. Tak samo powinno być u nas, by na zewnątrz były realizowane polskie interesy – zaznaczył Jan Dziedziczak.

Z Janem Dziedziczakiem rozmawiał Adrian Klarenbach.

PAP/Polskie Radio 24/db

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)