Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak: organizacje z USA chcą pieniędzy, ale nie mają nic wspólnego z ofiarami wojnyśroda, 7 sierpnia 2019, Polskie Radio 24

- Wydaje mi się, że w Stanach Zjednoczonych powstały samozwańcze organizacje NGO ocalałych z Holokaustu. One chętnie by "przytuliły" pieniądze, które zostały po tych, którzy zginęli. Ale te organizacje nie mają nic wspólnego z ofiarami wojny - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Na trzy tygodnie przed przyjazdem do Warszawy Donalda Trumpa, 88 spośród 100 senatorów USA apeluje do Polski o zwrot majątków ofiar Holokaustu. Senatorowie zwrócili się do sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo o podjęcie "zdecydowanych działań" mających rozwiązać sprawę mienia ofiar w Polsce.

- Polska podpisała w latach 60. ze Stanami Zjednoczonymi umowę, która zamyka kwestię roszczeń i mienia bezspadkowego. Rząd PRL-u wypłacił wówczas duże pieniądze. Jeśli jakiś obywatel ma tego typu roszczenia, zwraca się do do swojego kraju, do USA. Dla nas sprawa jest zamknięta – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak.

Jego zdaniem "nie do Polski należy kierować roszczenia" w sprawie mienia ofiar. - My byliśmy ofiarą II wojny światowej. Walczyliśmy z niemieckimi nazistami. W sprawie roszczeń proszę się zwracać do sprawców – podkreślił poseł.

- Nie spodziewamy się tego, że Donald Trump poruszy kwestię roszczeń, podczas swojej wizyty w Polsce. Uważam, że administracja prezydenta USA patrzy na te sprawy realistycznie - bardzo podobnie do rządu polskiego – dodał gość PR24.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/bartos

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)