Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno

Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:

pn- pt. 08.00 - 14.00

Jan.Dziedziczak@sejm.plBiuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz

Pracownicy:
Wincenty Nowak
tel. 601-779-606

Godziny otwarcia:
pn-pt. 08.00 - 10.00

Jan.Dziedziczak@sejm.pl

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak o UE: sprawnie realizujemy nasze celepiątek, 11 października 2019, Polskie Radio

Poseł PiS Jan Dziedziczak i Paweł Kowal, kandydat KO do Sejmu dyskutowali w audycji "Debata Jedynki" o polityce zagranicznej Polski.

Marek Mądrzejewski zapytał swoich gości między innymi o znaczenie Polski w Unii Europejskiej.

Poseł PiS Jan Dziedziczak zaznaczył, że Polska ma bardzo dobre relacje z Unią Europejską, a świadczyć ma o tym m.in. to, że Janusz Wojciechowski został wybrany komisarzem ds. rolnictwa. - Jest to jedna z najbardziej prestiżowych tek w ramach KE, która ma największy wpływ na najrozleglejszą w budżecie UE dziedzinę, jaką jest rolnictwo - mówił polityk.

"Sprawnie realizujemy cele"

Gość radiowej Jedynki dodał, że Polska sprawnie realizuje swoje cele, takie jak np. nieprzyjmowanie imigrantów w ramach zaproponowanego przez UE programu relokacji. - Poprzedni rząd zgadzał się na to. Rzecznik rządu mówi, że przyjmiemy imigrantów w każdej liczbie. Polska przewalczyła zatrzymanie relokacji i dziś cała UE mówi tak, jak mówiła początkowo samotna Polska - przypomniał.

"Wybór J. Wojciechowskiego na komisarza to żaden sukces"


Paweł Kowal, kandydat KO do Sejmu, był bardziej sceptyczny w ocenie obecnych relacji naszego kraju z UE. - Mi się bardzo podoba, że Polska dostała tekę komisarza ds. rolnictwa, ale przedstawianie tego jako sukces jest trochę przesadą - ocenił, dodając, że teka komisarza należy się Polsce zgodnie z traktatem. - Dla mnie jest oczywiste, że tak duży kraj jak Polska powinien mieć komisarza - stwierdził.


Polityk zastanawiał się ponadto, czy "mamy aspiracje, by mocniej wpływać na to, co się dzieje w UE?" - Uważam, że ostatnie lata pod tym względem niestety nie były szczęśliwe - mówił.


+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)