Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Słowiańska 55A zobacz na mapie
64-100 Leszno
Pracownicy
Ewa Rosik
tel. 65 5204277

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00
leszno@dziedziczak.pl


Biuro Poselskie Posła Jana Dziedziczaka
ul. Zamkowa 18-20 zobacz na mapie
62-800 Kalisz
Pracownicy
tel. 607 171 532 Żaneta Lasiecka - Stodolna

Godziny otwarcia:
09.00 - 15.00

Formularz kontaktowy

imię i nazwisko:
adres e-mail:
treść wiadomości:

Aktualności

Jan Dziedziczak o opozycji: To są ludzie słabi i bardzo łatwo ulegają naciskowi z zewnątrzwtorek, 6 lutego 2018, Tvp.info

– To bardzo przykre, że w momencie strategicznym walki o polskie interesy na wiele lat do przodu opozycja zmieniła zdanie – powiedział w programie „O co chodzi” wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, komentując reakcje opozycji na podpis prezydenta pod nowelizacją ustawy o IPN.

Po tym, jak prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisze nowelę ustawy o IPN, odezwały się krytyczne głosy ze strony opozycji. – To jest bardzo przykra sytuacja – powiedział gość programu Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych. – To bardzo przykre, że w momencie strategicznym walki o polskie interesy na wiele lat do przodu opozycja zmieniła zdanie – powiedział i przypomniał, że wcześniej opozycja wstrzymała się od głosu, a część głosowała z rządzącą większością za tą ustawą. – Dopiero kiedy wybuchła wokół tego wrzawa, część polityków z PO i Nowoczesnej uległa naciskowi z zewnątrz. To są ludzie słabi i bardzo łatwo ulegają naciskowi z zewnątrz. Nic dziwnego, że zmarnowaliśmy te dwadzieścia kilka lat po 1989 roku, bo właśnie tacy ludzie prowadzili te sprawy – powiedział Dziedziczak.

Pytany o konflikt z Ukrainą, gdzie Rada Najwyższa oprotestowała polską nowelizację ustawy o IPN, wiceszef MSZ stwierdził, że spór skończy się wyjaśnieniem nieporozumień.

– Nam bardzo zależy na tym, aby po prostu rozmawiać, nie uciekać od prawdy. Polacy padli ofiarą ludobójstwa ze strony nacjonalistów ukraińskich. Trzeba o tym mówić. Trzeba też mówić o Ukraińcach, którzy ryzykowali własne życie i ratowali Polaków. Nigdy o tym nie zapomnimy, że było wielu Ukraińców, którzy oddali swoje życie za Polaków w czasie tego strasznego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA. Trzeba o tym mówić, bo z tego trzeba wyciągnąć wnioski i budować razem porozumienie na prawdzie – powiedział Jan Dziedziczak w TVP Info.

+ dodaj komentarz

adres e-mail nie zostanie opublikowany

 
Copyright © 2012 Jan Dziedziczak   |   Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mVote)